Bebek Sağlığı ve Bebek Bakımı Forumundan Bebeklerde zeytinyağının faydaları Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bebeklerde zeytinyağının faydaları

  Reklam
  BEBEKLERDE ZEYTİNYAĞININ FAYDALARI

  Yenidoğan bebeklerde konak oluşumuna karşı saç derisine hafifçe zeytinyağı uygulanıp taranması etkili bir çözümdür.
  - Zeytinyağı, derinin foliküllerine penetre olabildiği için, gerek internal gerekse eksternal dokuların yara veya iritasyonunda ve enfeksiyonlara karşı faydalıdır.
  - Sabah kahvaltıdan önce alınan 1 veya 2 tatlı kaşığı zeytinyağı -basit kronik kabızlığa – iyi gelir (daha iyi netice için suyla karıştırılabilir).

  - Anne sütünde de bulunan E vitamini ve oleik asit içeriği ile zeytinyağı, normal kemik gelişiminekatkıda bulunur. Anne karnında ve doğumdan sonra bebeğin beyninin olduğu kadar, genel olaraksinir sisteminin gelişimini de desteklediğinden, gebe ve emziren annelere özellikle yararlıdır. - Zeytinyağı yaşlanmanın, hem genel olarak doku ve organlar, hemde beyin fonksiyonları üzerinde ki etkilerini geciktirmektedir.

  - Günde birkaç damla zeytinyağı bebeğin zihinsel gelişimine büyük katkı sağlar.
  - İçerdiği E, A, K vitaminleri ile her yaştaki çocuğun gerekli ihtiyacına yanıt verir. Bu vitaminler kemiklerin doğal gelişimine ve mineralleşmeye yardımcı olup güçlenmesini hızlandırır. Her yaştaki insan için yararlıdır.
  - Böbreklerin ıslahında, taşları düşürmede, bağırsak kurtlarını düşürmede, karın ağrısında sıcak su ile içilmesi iyi gelir.
  - Çocukları raşitizmden korur. Siyatik, mafsal ağrılarına iyi gelir; zeytinyağı tortusu sürülür.
  - Ağızda çalkalandığında, dişlerin beyaz olmasını sağlar,diş etlerini korur, diş çürümelerini önler.

  (ALINTI)


  Paylaş
  Bebeklerde zeytinyağının faydaları Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Ben zeytinyağıyla ilgili tecrübemi de paylaşmak istiyorum. Oğlum doğduktan sonra altını temizledikten sonra 2 ay kadar pişik önleyici ve iyileştirici kremler kullandım. Sonra bir yakınımız, bana kendi çocuklarında pişik önleyici krem yerine zeytinyağı sürdüğünü söyledi, ona da bir doktor tavsiye etmiş. Bebeğim 2 aylık olduktan sonra pişik olmasın diye krem yerine zeytinyağı sürmeye başladım. O gün bugündür bebeğimin altını temizledikten sonra zeytinyağı sürüyoruz. Bebeğim şimdi 1 yaşında. Hala kullanmaya devam ediyoruz ve zeytinyağı kullanmaya başladığımızdan beri hiç pişik olmadı, bebeğin cildi pırıl pırıl ve yumuşacık oluyor. Hiçbir kızarıklık vs. oluşmuyor. Son derece sağlıklı bir cildi var maşallah. Kremler sonuçta kimyasal içerikli. Ama zeytinyağı doğal ve çok şifalı bir madde. Bize tavsiye eden yakınımızdan Allah razı olsun. Ben de sizlere tavsiye ediyorum.bebeklerde pişik zeytinyağı,  yeni doğan bebeğe zeytinyağı sürülürmü,  bebeklere zeytinyağı sürmek,  bebeğe zeytinyağı sürmek,  bebeklere zeytinyağı sürülürmü,  bebek pişiğine zeytinyağı,  bebeklerde zeytinyağının faydaları