Diğer Kategoriler ve Hadis Forumundan Şirk ile İlgili Hadisler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Şirk ile İlgili Hadisler

  Reklam
  (En büyük günah) Allah seni yaratmış iken, O'na ortak koşmandır.
  (Kütüb-i Sitte, Muhtasarı Tercüme ve Şerhi, Prof. Dr. İbrahim Canan, 2. cilt, Akçağ Yayınları, Ankara, s. 130)


  Allah (z.c.hz.)leri buyurur: "Bir adam bilse ki Ben kudret sahibiyim, günahları affederim. O şirk etmedikçe, Ben onu affederim."
  (G.Ahmed Ziyaüddin, Ramuz El Hadis, 2. cilt, Gonca Yayınevi, İstanbul, 1997, 329/1)


  Bana göre, sizin için deccalden daha ziyade korktuğum şeyi haber vereyim mi? O, gizli şirktir ki, kişinin kalkıp adamın makamına gösteriş için amel etmesidir.
  (G.Ahmed Ziyaüddin, Ramuz El Hadis, 1. cilt, Gonca Yayınevi, İstanbul, 1997, 163/6)


  Şirk ümmetimde düz taşta karanlık gecede karıncaların gezinişinden daha gizlidir. Alameti, adaletsizlikten dolayı muhabbet, ve adaletten dolayı da buğz etmektir. Ve Din, Allah için sevgi ve Allah için buğzdan başka nedir? Allah Teala buyurdu ki:"Eğer siz Allah'ı seviyorsanız Bana tabi olun ki Allah da sizi sevsin.
  (G.Ahmed Ziyaüddin, Ramuz El Hadis, 1. cilt, Gonca Yayınevi, İstanbul, 1997, 215/16)  Paylaş
  Şirk ile İlgili Hadisler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Deccal kıyamete yakın bir zamanda insanları yoldan çıkaracak bir sınav olmasına rağmen ondan büyük sayılan günah Allah'a şirk koşmak sayılmaktadır. 3. 3
  Kayıtsız Üye
  Şirk hakkında kaçtane hadis var bu yukardaki hadisler şirkin tarifini yapmıyor şirki tarif eden hadis varsa paylaşın yoksa peygamber kuranın üzerinde en cok durduğu bu konuda tek bir acıklama neden ?yapmamış onu bir izah edinki bizde bilgilenelimşirkle ilgili hadisler,  şirk ile ilgili hadisler,  şirk hadisleri,  şirkle ilgili hadis,  şirk koşmak ile ilgili hadisler,  şirk ile ilgili hadis,  hadislerde şirk