Doğum Kadın ve Hamilelik Genel Bilgiler Forumundan hamile kalmayı kolaylaştıran bitki receteleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  hamile kalmayı kolaylaştıran bitki receteleri

  Reklam
  BıTKıLER:

  Böğürtlen Kökü Kürü:
  Tarifi: Paket halinde aktarlarda bulunur. Kendiniz de toplayabilirsiniz. 500 gr kök, 6 lt suda yarım saat kaynatılır. Soğumaya bırakılır. Soğuyunca süzerek cam sürahiye boşaltılır ve buzdolabında saklanır. Günde bir defa aç karnına 1 su bardağı içilir. Şeker katılmaz. Bal konabilir.
  Faydası: Yumurtalıkları uyarır ve rahmi kuvvetlendirir. Yumurta kalitesini arttırır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.


  Soğan Suyu Kürü:
  Tarifi: Kaynamakta olan 1,5 su bardağı suyun içerisine 1 orta boy kuru soğanı 4´e bölüp atiniz. 5 dk. ağzı kapalı olarak kaynatınız. Öğleden evvel ve öğleden sonra aç karnına ılık içilecek.
  Faydası: Vücuttaki iltihap ve ödemlerin atılmasını sağlar. Yumurtalıkları uyarır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

  ıncir Suyu Kürü:
  Tarifi: 8-9 adet kuru inciri yarim litre kaynayan suya 7-8 dk kaynatınız. Daha sonra ılımaya bırakınız. Günde 2 kez sabah kahvaltıdan sonra ve öğle yemeğinden 15 dk. sonra içiniz.
  Faydası: Yumurtlamayı düzenler. Yumurta kalitesini arttırır ve hamile kalmayı kolaylaştırır.

  Hayıt Suyu Kürü:
  Tarifi: Yarım tatlı kaşığı hayıt tohumu hafifçe ezilir ve bir bardak sıcak suda 10 dak. demlenir. Ilık içilir.
  Faydası: Hormon dengeleyicidir.

  Ökseotu Suyu Kürü:
  Tarifi: bir tatlı kaşığı ince kıyılmış ökseotu, bir su bardağı soğuk suda 12 saat bekletilir. Akşam 8’den sabah 8’e kadar uygun olur. Sabah, kaynama derecesine kadar ısıtılıp hemen süzülür. Ilıyınca içilir.
  Faydası: Çok iyi bir .Hormon dengeleyicidir. Rahmi kuvvetlendirir. Tansiyonu ayarlar. Mideyi rahatlatır

  .
  Civanperçemi + Aslanpençesi Suyu Kürü:
  Tarifi: ınce kıyılmış , yarım tatlı kaşığı bitki karışımı bir su bardağı sıcak suda 5 dak. demlenir. Ilık içilir.
  Faydası: Kemik iliğini ve yumurtalıkları uyarır. ıltihapları temizler. Hormonları düzenler. Mideyi rahatlatır ve korur.

  Civanperçemi: Sindirim salgılarını uyarır ve böylece kramp çözücü etki oluşturur. Kadınlarda sinirlilik ve düzensiz adet görme gibi rahatsızlıklarda etkilidir. Ayrıca önemli bir kan temizleyicidir ve bu nedenle, akne ve egzema gibi rahatsızlıklara karşı kullanılabilir. Kanamaları durdurabilir ve yarayı antiseptik özelliği ile dezenfekte eder. Civanperçemi kullanımı ile birlikte enfeksiyonlar hızla yok olur.

  Kadınlar, arada civanperçemi kullanırlarsa pek çok felaketle karşılaşmamış olurlar. Her kadın, civanperçeminin iyileştirici gücünden belirli bir disiplin halinde faydalanmalıdır. ıster, düzensiz adet kanamaları olsun, ister menopoz dönemi sıkıntıları olsun, yıl boyunca günde 1 bardak taze demlenmiş çay soğutulmadan yudumlanmalıdır.

  Aslanpençesi: Adet görme düzensizlikleri, rahim akıntısı, rahim şikayetleri, menopoz çağında etkilidir. Düşük yapmaya yatkın kadınlarda bebeğin rahimdeki durumunu güçlendirir. Hormon dengeleyicidir

  Altınotu + Civanperçemi + Sarıballıbaba Kürü:
  Faydası: Hamile kalmayı kolaylaştırır.
  Tarifi: Yarım tatlı kaşığı bitki bir su bardağı kaynar suyla 5-10 dak. demlenir. Akşam yemeğinden önce içilir.
  Altınotu: Hazım rahatsızlıklarına karşı kullanılabilir. Basta karaciğer ve safra hatsızlıklarına karşı kullanılan bitki üzerinde yapılan araştırmalarda çok hafif safra artışı ve safra yolarındaki krampları çözücü olduğu tespit edilmiştir. Böbrek taşlarını eritici, idrar söktürücü, ödem, albümin, mesane iltihabını giderici, romatizma safra yolları iltihabını giderir. Prostat iltihaplarını giderir. Eklem ağrılarını ve idrar yolu iltihabını giderir. Antiseptik ve doğal bir antibiyotiktir.
  Ballıbaba: Dölyatağı ve adet görme düzensizliklerinde sarı ballıbaba çayı içilebilir. Ayrıca, kan temizleyici etkisi vardır. Sinirsel uykusuzluklarda ve tüm kadın hastalıklarında başarıyla kullanılabilir. Sürekli kadın hastalığı çekenler ve genç kızlar, bu çayı özellikle değerlendirmelidirler. Sarı ballıbabanın hem yaprakları hem de çiçekleri bu gibi durumlarda kullanılır. Özellikle işeme zorluklarında, işemedeki yanmalarda, böbrek hastalıklarında ve kalp ödemlerinde çok başarılıdır. Sarı ballıbabanın yaprakları, sindirim düzensizliklerinde kullanılabilir. Çıbanlarda ve varislerde bu çayla kompres yapılabilir. Sarıballıbaba, yaşlı kişilerde görülen mesane felcine karşı özellikle önerilebilir. Ayrıca, mesane üşütmesine ve böbrek iltihabına karşı da kullanılabilir. Dölyatağı gevşekliklerinde dölyatağı kasları yorgunluklarında yararlıdır.
  Sarı Kantaron + Papatya + Karanfil çayı:
  Faydası: Özellikle strese bağlı olarak regl olamayanlar için etkilidir.
  Tarifi: Su bardağı soğuk suya 2 -3 adet karanfil atılıp kaynatılır. Kaynama ısısına gelince, içine yarım tatlı kaşığı papatya+ kantaron karışımı atılır ve ateşten alınır. 5 dakika demlenir ve ılık içilir. 20 dakika sonra bir bebe aspirini içilir ve yatılır.
  Sarı Kantaron: Anti-stres ve anti-depresyon etkilidir. Korku, endişe, kaygı, umutsuzluk, umursamazlık ve çaresizlik duygularının giderilmesinde yardımcıdır. Uykusuzluk ve fazla uyuma problemlerinde faydalıdır. Yara ve yanıkların iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur. Kronik yorgunluk sendromunda ve menopoz dönemindeki sıkıntı, stres ve gerginliklerin giderilmesinde yardımcıdır..
  Mayıs Papatyası: Bağırsak gazlarının giderilmesinde ve iltihabında kaynatılır ve bolca içirilmelidir. ıshal,deri döküntüleri,mide rahatsızlıklarını iyileştirmeye yardımcı olur. Kadınların adet düzensizliklerinde,adet görememelerinde kaynatılıp içilirse adetin düzelmesine yardımcı olur. Sakinleştirici etkisi vardır,uykusuzluğa iyi gelir. Sinir sistemin rahatlatmak, bitkinliği gidermek için papatya banyolarından oldukça iyi sonuç alınabilmektedir.

  Yeşil Çay Kürü:
  Tarifi: Yarım tatlı kaşığı yeşil çay bir su bardağı sıcak suda 10 dak. demlenir. Sabah aç ve akşam yatmadan önce birer bardak yeşil çay önerilir. Yeşil çayınıza şeker koymayınız, tatlandırıcı olarak süzme bal koyabilirsiniz. Etkili olabilmesi için aç karnına, sıcak ve yudum yudum içilmelidir. Günde 4-5 fincan yeşil çay vücudunuz zırh gibi korur.
  Faydası: Yeşil çay içindeki kateşinler sayesinde kanser riskini azaltır. Ultroviyole ışınların zararından korur. Tümörleri küçültür. Antioksidandır. Yeşil çaydaki antioksidan E vitaminindekinden 20 kez daha kuvvetlidir.
  Kolestrolü düşürür. Tansiyonu ayarlar. Kan şekerini ayarlar. Bakterileri öldürür. Grip virüsünü öldürür. Ağız kokusunu önler.
  Yeşil çay içindeki C vitamini sayesinde, stresi azaltır.
  Yeşil çay içindeki kafein sayesinde, performansı etkiler, yorgunluk ve uyku halini ortadan kaldırır.
  ıdrar söktürücüdür. ıdrar söktürücü özelliğinden dolayı zayıflama rejimlerinde kullanılır. Yeşil çay içindeki flavonoidler sayesinde, kan damarlarını güçlendirir.
  Yeşil çay içindeki fluorid sayesinde, diş çürümesini engeller.
  Yeşil çay içen hamile kadınlar sorunsuz bir doğum gerçekleştirebilirken, sakat çocuk dünyaya getirme riski de azalacak. Anti enflamatuar, hücre yenileyicidir.
  Arterioskleroz riskini azaltır. Damar sertliğinden koruyor. Kılcal damarları büzerek ödem oluşmasını önlüyor. Kalp ve dolaşım sistemini olumlu etkiler ve, hastalıklarını azaltır. Kemik erimesini engeller. Migreni geçirir. Sürekli kullanımı, romatizmal hastalıkların tedavisinde fayda sağlar.

  Karanfil: Hamile kalmayı kolaylaştırır. Her gün yemeklerden sonra alınan bir karanfil hem ağzınızın hoş kokmasına hem de hormonlarınızın çalışmasına yarar.Hamilelikte rahimi kuvvetlendirir.Normal doğum yapacak olanlar, Doğuma bir ay kala her gün bir çay bardağı sıcak suya 1 karanfili 5 dakika demleyip içerlerse doğumları daha kolay olur

  Şerbetçiotu: Bol kadınlık hormonu ihtiva eder.Bir litre suya 30 gr atılarak 10 dakika demlendirilir. Günde 3-4 bardak içilir. Ayrıca iyi uyku verir.

  Nane: Hamile kalmayı sağlar.Taze olarak salatalara eklenerek yenebilir.Bir litre suya 10 gr konarak demlenir, bu karışım su yerine içilebilir. Sancılı regl dönemlerinde nane çayı rahatlatıcıdır. Testeron seviyesini ayarlar.

  Biberiye: Tüm hormon ve salgı bezlerinin dengeli çalışmasını sağlar. Kansızlık ve zafiyeti giderir. Özellikle hanımlarda beyaz akıntıyı keser. Aybaşı gecikmelerinde faydalıdır.

  Papatya: Düzenli adet görmeyi sağlar. Hormon düzenleyicisidir. Günde iki- üç bardak içilir. Bir bardak suya 5 adet papatya ufalanıp 10-15 dakika demlenir.

  Hardal : Bütün hormonları çalıştırır. sinirleri kuvvetlendirir.
  Yulaf ezmesi: Hormonları düzenler. Vücudun direncini artırır. Sabahleyin kahvaltıda yendiğinde gün boyu tok tutar. Akşamları salep gibi içilip yatılabilir


  BAHARATLAR:

  Safran: Yumurtalıkları geliştirmede etkilidir. Hamile kalmayı kolaylaştırır ayrıca sinirleri kuvvetlendirir. Yemek yeneceği zaman üstüne serpilir. (0. 5 mg)

  Tarçın: Hormonları çalıştırır. Cinsel isteği artırır. Beyaz akıntıyı giderir. Vücudun dayanıklılığını artırır. Bir bardak suya yarım kahve kaşığı katılıp içilebilir.
  Bira mayası: Bütün salgı bezlerini uyumlu olarak çalıştırır.

  Kimyon : Sinir sistemini kuvvetlendirir adetin normal ve ağrısız olmasını sağlar.

  Vanilya: Cinsel gücün artmasına neden olur. Vücudu ve sinirleri güçlendirir. Depresyona iyi gelir.

  Çörekotu : Tüm salgı bezlerini çalıştırır. . Çorba, ekmek, pide ve kurabiye üzerinde ekilerek yenir. Günde bir tutam yeterlidir.

  Defne: böbrek üstü bezlerinin düzenli çalışmasını sağlar. Her türlü et ve balık yemeğinde kullanılabilinir.

  Karabiber: Tüm vücudu uyarır. Kadında ve erkekte cinsel arzuyu artırır. Kansızlığı giderir. bol idrar söktürür. Sinirleri kuvvetlendirir.

  Acı kırmızı biber: Tüm salgı bezlerini çalıştırır. Vücuttan su boşaltır. kadınlarda ve erkeklerde cinsel isteği artırır.

  Kişniş: Kadınlarda adetin normal ve ağrısız olmasını sağlar. Tüm hormonları çalıştırır. bebekli annelerin sütünün artmasını sağlar.

  Zencefil: Tüm vücudu uyararak bedenen ve ruhen güç kazandırır. Kadın ve erkekte cinsel isteği artırır.
  SOĞAN KÜRÜ :
  ÖĞLEDEN EVVEL 1,5 SU BARDAĞI AYRI /ÖĞLEDEN SONRA 1,5 SU BARDAĞI AYRI AYRI ıÇıLECEK.ıKıYE BÖLÜNMEYECEK.
  soğan kürü: bitki kürü bittikten sonra başlanacak.1,5 su bardağı suyun içerisine 1 orta boy kuru soğanı 4 e bölüp atınız.5 dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız.ılıyınca içiniz.boş mideye günde 2 kez içilecek.öğleden evvel ve öğleden sonra.her aşamada taze yapılacak.15 gün içilecek...HER DEFASINDA TAZE HAZIRLANACAK


  Soğan kürünü adet döneminde uygulamanın bir sakıncası yoktur. Ancak, etki bakımından en uygun zaman adet bitiminden en erken 7 gün sonra başlamaktır.

  Kür uygulandıktan sonra 2. adetinizi görmeden 10 gün önce tekrar 5 gün veya 7 gün bu soğan suyu kürünü uygulamalısınız.


  ıNCıR KÜRÜ:

  8-9 ADET ıNCıRı YARIM LıTRE KAYNAYAN SUYA ORTALARINDAN BÖLEREK AT.7-8 DAKıKA KAYNAT.ILISIN YARISINI SABAH KAHVALTIDAN SONRA YARISINI ıSE ÖĞLE YEMEĞıNDEN 15 DAKıKA SONRA ıÇ.25 GÜN ıÇıLECEK...

  NOT: ıNCıRLERı YIKAYINIZ.
  alıntı


  Paylaş
  hamile kalmayı kolaylaştıran bitki receteleri Mumine Forum

 2. 2
  seher al
  Reklam
  mrhaba. soğan kürü uygulamasını hamile kalmak için uyguluyorum. tıbben hiç bir sorunum yok. sadece şansımı artırmak için uyguluyorum. ancak yumurtlama döneminde yani ilişkiye girmenin yoğun olduğu dönemde soğan suyu kullanabilir miyim. şu an bilgim olmadığı için kullanmıyorum. asıl yumurtlama döneminde mi içilmesi gerekir bilmiyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler 3. 3
  Doğal bitki ürünlerinin bir çok faydası olduğu uzmanlar tarafından söylenmektedir. Bir çok alanda kullanılmakta olan bu bitkiler hamile kalmak isteyenler için faydasını göstermektedir. 4. 4
  Seher soğan kürünü 15 gün aralıksız yaptıktan sonra ara vermelisin 6 ay kadar sonra tekrar 15 . 5. 5
  Kayıtsız Üye
  Merhaba ben e soğan suyunu kullandım ve hamile kaldım ama malesef düşük yaptım 2 yıldır evliyim ve halen yok ama soğan suyunun faydası var hamile kalmak isteyenler 15 gün boyunca denesin 6. 6
  Allah kullarına doğayı doğal eczane olarak sunmuştur fakat ne kadarını biliyoruz o tartışılır.İbrahim saraçoğlu hocanın takipcisiyim sogan küründen sonra havuç ve incir kürünüde öneriyor sitesinden bir araştırın.
civanperçemi hamile kalmak için,  yesil cay hamile kalmaya engel olurmu,  yeşil çay hamile kalmaya engel mi,  hamile kalmayı kolaylaştıran bitkiler,  civanperçemi hamilelik,  yeşil çay hamileliği engellermi,  incirin hamile kalmaya etkisi