Kadın ve Çocuk Sağlığı ve Kadın Sağlığı Forumundan Adetliyken Cinsel İlişkiye Girilirmi Hamile Kalınırmı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Adetliyken Cinsel İlişkiye Girilirmi Hamile Kalınırmı

  Reklam
  Adetliyken Cinsel İlişkiye girmek - Adetliyken Cinsel İlişki yapılır mı - Adetliyken Cinsel İlişki olurmu


  Dinimizce, adetliyken cinsel ilişkiye girmek tasvip edilmiyor. Fakat bu sadece dinimizce geçerli değil, sağlık açısından da adetliyken cinsel ilişkiye girmemek gerekir.
  Adet kanaması sırasında cinsel ilişki kurulur mu gebe kalınır mı?
  Bunun cevabı için adet kanamasının ne olduğunu bilmek gerekir.Adet kanaması kadın rahmi içindeki bir dokunun kanayarak dökülmesidir.Bu doku gebelik sırasında bebeğin yapıştığı ve beslenmesi için gerekli koşulları sağlayan özel bir yapıdır.İşte bu doku gebelik oluşmadığı her ay bir dahaki yumurtlamaya yeniden hazırlanması için üstteki tabakasını kanayarak doker ve alttan yeni doku oluşmaya başlar.

  Adet kanamasına ait gerçek dışı uydurmalar;Vücuttaki kirli kan atılması gibi, zehirli olduğu,vücuttan atılmasa kişiyi zehirlediği, pis olduğu ,bu sırada ilişki kurulursa kısır olunacağı gibi bu şeyler tamamen yanlıştır.

  Adet sırasındayken seks yapılıp yapılamayacağın cevabı ise koşullara ve kişilere ,vede kişilerin inançlarına göre farklılık gösterir.

  Adet sırasında yani kadının menturasyonu sırasında eğer prezervatifsiz cinsel ilişki kurulursa kadın veya erkeğin mikrop kapma şansı olabilir.Çok nadir de olsa adet kanaması sırasında gebe kalma olasılığı da mevcuttur,bunu da göz ardı etmemek gerekir.
  Bir çok kadın adetliyken kendilerini itici bulurlar, ve de erkeklerin bu hallerinden rahatsız olabileceklerini düşünürler,oysaki bazı rahatsız olan bunu itici bulan erkekler olduğu gibi ,bundan rahatsız olmayan, kadını adet döneminde de arzulayan ve bu sırada cinsel ilişki kurmak isteyen, cinsel ilişki kuran ve de bundan zevk alan bir çok erkekte mevcuttur.

  Müslümanlıkta kadın adetliyken cinsellik kesinlikle yasaklanmıştır.(Bakara Suresi)  Paylaş
  Adetliyken Cinsel İlişkiye Girilirmi Hamile Kalınırmı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kadınların adet dönemlerinde gebe kalmaları düşük bir ihtimaldir.Fakat daha önemli olan adetli kadınla cinsel ilişki dinimizce yasaklanmıştır.Bu nedenle bu dönemde kadınlara yaklaşmamak gerekiyor. 3. 3
  Kayıtsız Üye
  Adette iken gebe kalirsam gunah mi bebek anormal olur mu 4. 4
  Kayıtsız Üye
  Atetlikken hamile kalirsam babek sakat olma ihtimali varmiadetliyken cocuk olurmu,  adetliyken çocuk olur mu,  adetliyken bebek olurmu,  adetliyken ilişkiye girdim hamile kalırmıyım,  adetliyken hamile kalınırmı hakkındaki tüm sorular,  adetliyken hamile kalınırmı,  adetliyken hamile kalınır mı