Makale ve Şiirler ve Kişisel Gelişim Yazıları Forumundan Boşanma Dilekçesi Nasıl Yazılır Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Boşanma Dilekçesi Nasıl Yazılır

  Reklam
  Boşanma dilekçesi yazılışı kısaca

  bo-anma-dilek-esi-rne-i.jpg

  Boşanma dilekçesi,boşanmanın anlaşmalı veya çekişmeli olmasına göre boşanma sebeblerini, boşanmaya dair dayanak ve delilleri,boşanma sonrası istek ve talepler… gibi bir çok duruma göre farklılık gösterir. Nasıl ki her evlilik birbirinden farklı ise, bu evliliklerde boşanmayı getiren olaylar ve tarafların bu olaylar karşısındaki tutumları da farklılık gösterir.

  O yüzden boşanma dilekçesi mutlaka evliliğe özel olarak hazırlanmış olmalıdır. Boşanma dilekçesi yazarken yapılan en büyük yanlışlardan birisi de bu noktada gerçekleşir. Bireyler, boşanma davası açacakları dilekçelerini hukuki alt yapısı olmayan kalıp halinde hazırlanmış belgelerle açabilmektedirler. Son derece yanlış bir davranış olan bu duruma göre bireyler, velayet, mal paylaşımı, nafaka, tazminat gibi bir çok hukuki hakkını riske atmış olmaktadır.

  Özellikle boşanma dilekçesi örneği üzerinden kendi dilekçelerini hazırlamak isteyen bireylere tavsiyemiz internet üzerinden kimin hazırladığı belli olmayan boşanma dilekçeleri ile davalarını açmamalarıdır. Kanuna uygun olarak yazılmalıdır.  Paylaş
  Boşanma Dilekçesi Nasıl Yazılır Mumine Forum

Bosanma dilekcesi ornegi,  anlaşmalı boşanma dilekçesi örneği