Makale ve Şiirler ve Kişisel Gelişim Yazıları Forumundan Cezaevine Mektup Nasıl Yazılır Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Cezaevine Mektup Nasıl Yazılır

  Reklam
  Cezaevine mektup yazarken dikkat edilmesi gerekenler  Öncelikle belirtmek gerekir ki aşağıdaki uyarılara uymayan mektuplar kurallara uymazsak öncelikle mektubumuz iletilmeyebilir ya da incelenme süresi amacıyla geç iletilebilir.


  Birkaç kişi tarafından okunacak ve elden ele geçeceği için mektup içerisine kesinlikle değerli eşya yada değerli kağıt ( para, çek vb.) koyulmaması gerekmektedir.

  Zaten posta ve kargo firmaları da yolda yaşanabilecek aksilikler sonucu sorumluluk kabul etmemektedir.

  Sonrasında özel konulara girmememiz gerekmektedir.
  Bu kişisel konuşmalardan, interaktif şifre ve parolalara kadar her konuyu kapsamaktadır; ki bir başkası tarafından bilinmesi sakıncalı bilgilerdir.

  Kesinlikle ( şaka amaçlı bile olsa ) ‘’ kaçış ’’, ‘’ terör ’’, ‘’ bölücülük ’’, ‘’ kışkırtma ’’ gibi konuları yada yasak olan kuralları içeren konular yazılmamalıdır.

  Kullanılan ve kabul görülen dil ( Ülkemizde Türkçe ) kullanılmalıdır. Hatta bu yetmemektedir; yazarken farkı kalem, koyu yazılmış bazı harf ve cümleler, aranızda şifre sayılabilecek ( üçüncü göz okurken anlaşılamayacak ve farklı anlam yüklenebilecek ) terimler kullanılmamalıdır.

  Bazı durumlarda ( genelde yurt dışında ) kullanılan dili bilmemenizden ötürü mecburen kendi dilinizde yazmak zorunda kalabilirsiniz.

  O zaman kurumun uyguladığı kurallara göre sonuçlar değişmektedir. Mektup içerisinde fotoğraf göndereceksek boy fotoğraflarında ahlak kuralları dışına çıkmadan, çok açık olmayan fotoğraflar seçilmelidir.  Paylaş
  Cezaevine Mektup Nasıl Yazılır Mumine Forum

cezaevine mektup nasıl yazılır,  cezaevi mektup kuralları,  cezaevine mektup yazma kuralları,  Cezaevine mektup nasil yazilir,  cezaevine mektup yazmak,  cezaevine,  cezaevine mektup yazma