Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Kerhaneye Gitmek Günah Mıdır ? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kerhaneye Gitmek Günah Mıdır ?

  Reklam
  Para karşılığında olsa bile nikahsız biri ile birlikte olmak islam dinine göre ZİNA dır.

  zina neden haram


  Kur’an-ı Kerim’de;

  “Zinaya yaklaşmayın. Çünkü o, çok çirkin bir iş ve kötü bir yoldur” (İsrâ Suresi, 17/32)

  “Onlar Allah ile birlikte başka ilaha dua etmezler. Haksız yere, Allah’ın haram kıldığı kimseyi öldürmezler ve zina da etmezler. Kim bunları yaparsa cezaya çarpar. Ona kıyamet gününde kat kat azap verilir ve o azabın içinde alçaltılmış şekilde ebedî bırakılırlar” (Furkân Suresi, 25/68) buyrulmaktadır. Zinayı ve zinaya götüren yolları zemmeden ve Müslümanları bundan sakındıran bunlardan başka birçok ayet vardır.

  Peygamber Efendimiz’in de zinayı kötüleyen ve zinanın ahirette sebep olacağı sıkıntıları dile getiren çeşitli hadisleri vardır. Efendimiz, bir yerde zinayı büyük günahlar arasında saymış (Buhari, Edep 6), başka bir yerde zina eden kimsenin Mümin olarak zina etmiş olmayacağını bildirmiştir. (Tirmizi, İman 11) Başka bir yerde de zinanın açıktan işlenişini bir kıyamet belirtisi olarak açıklamıştır. (Buhari, Hudud 22)


  Paylaş
  Kerhaneye Gitmek Günah Mıdır ? Mumine Forum

kerhaneye gitmek günah mı,  geneleve gitmek günah mı,  kerhaneye gitmek gunah mi,  keraneye gitmek gunahmi,  kerhane ye gitmek gunahi,  kerhaneye gitmk gunhmi,  geneleve gitmek gunah mi