Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Hz. Hz.Muhammed'in Güvenilir Olduğuna Ait Örnekler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hz. Hz.Muhammed'in Güvenilir Olduğuna Ait Örnekler

  Reklam
  Peygamberimiz'in Güvenilir Olduğuna Ait Örnekler

  1) Peygamberimiz bir gün Medine çarşısında gezerken buğday dükkanının birinde, Buğday çuvalına elini daldırıp altının nemli, Üstünün ise kuru olduğunu gördü.

  Bunun nedenini sorduğunda satıcı bunun yağmurdan kaynaklandığını söyledi. Bunun üzerine Hz. Muhammed ( S.A.V. ) " Bizi aldatan bizden değildir. " Diyerek satıcıyı ikaz etti.

  2) Peygamberimiz Mekkelilerin hepsini Safa tepesinin yağına çağırdı ve onlara İslam'ı anlatmak için tepeye çıkıp şöyle dedi: " Ey insanlar ! Şu dağın arkasında size saldırmak üzere hazırlanmış bir ordu var desem bana inanır mısınız ? " Oradakilerin hepsi " Evet inanırız. Çünkü senden hiçbir zaman yalan söz duymadık. " Dediler.

  3) Mekkeliler Peygamberimize çok güvendikleri için Mekke dışına gittiklerinde önemli eşyalarını O'na emanet ederlerdi. Hatta O Medine'ye hicret ederken kendisinde bulunan emanetleri Hz. Ali'ye teslim etmiş ve bunları sahiplerine vermesini istemiştir.  Paylaş
  Hz. Hz.Muhammed'in Güvenilir Olduğuna Ait Örnekler Mumine Forum