Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Gebeliğin ilk 3 ayında nasıl beslenmeli? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Gebeliğin ilk 3 ayında nasıl beslenmeli?

  Reklam
  Hamile kadının ne kadar yediğinden çok ne yediği önemlidir. Bu dönemde besin değeri ve besleyiciliği yüksek yiyecekler tercih edilmelidir.Protein alımına dikkat edilmeli. Demir açısından zengin besinler ve kalsiyum ihtiyacını karşılayacak gıdalar tüketilmeli.Özelikle zencefil çayı bu dönemde ki bulantının giderilmesine yardımcı olur. Hamileliğin ilk üç ayı değişimlerin ve gelişmenin en hızlı olduğu aylardandır. Hamile kaldığınız andan itibaren vücudun değişimi başlar. Bebekteki beyin gelişiminin bu aylarda olduğu hepimizin malumu ancak bebeğin beyin gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmesi için folik asite ihtiyacı vardır. Folik asit yönünden en zengin yiyecek ise balıktır.
  Özellikle yağlı balıklar bebeğinizin beyin gelişimi için gerekli olan folik asiti karşılayacaktır. Somon, sardalya, alabalık ve uskumru gibi balıkları sıklıkla tüketmelisiniz. Ceviz, ıspanak, portakal suyu, brokoli, mercimek ve semizotu da folik asit değerleri yüksek yiyecekler arasında. Bu yiyecekler hamileyken yenmesi gereken yiyecekler arasında başı çekiyor.


  Paylaş
  Gebeliğin ilk 3 ayında nasıl beslenmeli? Mumine Forum