Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Menopozda hamile kalabilir miyim? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Menopozda hamile kalabilir miyim?

  Reklam
  adetten kesileli beş yıl oldu hale hamile kalma ihtimalim varmı?


  Paylaş
  Menopozda hamile kalabilir miyim? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  adetten kesileli beş yıl oldu hale hamile kalma ihtimalim varmı?

  Menopozda hamile kalmak mümkün mü? Menapoza tam olarak girdikten ve FSH , LH değerleri yükselip hiç yumurta (folikül) kalmadıktan sonra normal yollardan çocuk sahibi olmak mümkün değildir. Bu dönemde çocuk isteniyor ise iki yol vardır.
  Birinci yöntem ,tüp bebek ile başka kadına ait döllenmiş yumurtanın menopoza girmiş kadının rahmine yerleştirilip gebe olmasını sağlamaktır ki ülkemizde yasal değildir.. Diğer bir yöntem ise henüz daha araştırma safhasında olan yumurtalık naklidir.
  Amerika’da bir Türk doktor tarafından geliştirilen bu metot ile ,kadının menopoza girmeden yumurtalıklarından alınan parçalar daha sonra bir ameliyat ile tekrar yumurtalıklara yerleştirilip folikül (yumurta) yapması sağlanmaktadır. Özellikle erken menopoz riski olan kadınlara, istedikleri zaman ileri yaşlarda bebek sahibi olma şansı bu yöntem ile verilmektedir. Çalışma aşamasında olan bu metodun yaygın kullanımı henüz mümkün değildir.menopozda hamile kalanlar,  erken menopozda hamile kalan varmı,  erken menopoz olup hamile kalan varmı,  erken menopozda hamile kalanlar,  erken menopoza girip hamile kalanlar,  menopozda hamile kalma,  erken menopoza girip hamile kalan var mı