Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Kadının kocasını aldatmasının günahı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Kadının kocasını aldatmasının günahı

  Reklam
  Bir kadinin kocasini aldatmasi cok buyuk gunahlardan biri oldugunu biliyoruz. Diyelimki kadin cok tovbe etti ALLAH (cc) tovbesini kabul edermi acaba yani ihanetin affedilecek bi yonu varmidir? Ve diyelimki YARAB affetti ahirette kadin kocasiyla yuzlestiginde bu ihanet ortaya cikarmi? ben bunlari ogrenmek istiyorum yani kisacasi ALLAH katinda esler arasindaki ihanet nasil gorunmektedir?


  Paylaş
  Kadının kocasını aldatmasının günahı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Değerli Kardeşimiz;

  Zinanın hükmü İslam Dininde açıktır. Suçunu Hakim'in huzurunda dört defa ayrı ayrı itiraf ederek cezanın verilmesini isteyen veya dört şahidi bulunan birisi hakkında karar verilir. Şayet bu insan evli ise recm cezası, yoksa bekar bir insan için verilecek karar recm değildir, yüz değnek sopa vurulur.

  Fakat suçunu itiraf etmeyen veya yaptığı bu fiili kimse görüp şikayet etmemiş ise bu insanın yapacağı tek şey günahından dolayı pişmanlık gösterip bir daha yapmamak üzere tövbe etmektir.

  Ayrıca böyle bir suç işleyen kimse suçunu itiraf etse bile şu anda bunun cezasını uygulayacak bir merci yoktur.Geriye iki şey kalıyor. Biri kul hakkıdır. Varsa helalleşmek gerekir. Diğeri de Allah hakkı için tövbe, istiğfar etmek ve bir daha o günaha girmemektir.

  İnsan hem iyilik hem de kötülük yapmaya uygun yaratılmıştır. Onun için zaman zaman isteyerek veya istemeyerek günahlara girebiliyor. Bu konuda Kur’anı Kerim de, “Allah, kendisine şirk koşulmasının dışındaki istediği kimselerin bütün günahlarını bağışlar.(Nisa Süresi,48;116)” buyurarak hangi günah olursa olsun affedebileceğini bildirmektedir.

  Kitaplarımız da canı gönülden yapılan tövbenin Allah tarafından kabul edileceği ifade edilir. Nitekim Allah’u Teala, “Ey iman edenler, nasuh tövbe ile tövbe edin ki Allah da sizin kabahatlerinizi affetsin ve altlarından ırmaklar akan cennetlerine koysun.” (Tahrim Suresi,8) buyurarak yapılan tövbelerin kabul edileceğini beyan eder. Ayette geçen nasuh tövbe ise şöyledir:

  1-Allah’a karşı günah işlediğini bilerek, bu günahtan dolayı Allah’a sığınmak ve pişman olmak.
  2-Bu suçu işlediği için üzülmek, Yaratıcıya karşı böyle bir günah işlediğinden dolayı vicdanen rahatsız olmak.
  3-Bir daha böyle bir suça dönmeyeceğine dair bir karar içerisinde olmak.
  4-Kul hakkını ilgilendiriyorsa onunla helalleşmek.

  Bir hadiste Peygamberimiz şöyle buyurmuş. Nasuh tövbe şudur:
  -Günahlara pişmanlık.
  -Farz ibadetleri yapmak.
  -Zulüm ve düşmanlık yapmamak.
  -Kırgın ve küskünlerle barışmak.
  -Bir daha o günaha dönmemek üzere karar vermek.

  İnşallah bu şartları yerine getirirsek Allah’ın tövbelerimizi kabul edeceğinden ümitli oluruz.

  Ancak insan her zaman korku ve ümit içerisinde olmalı. Ne ibadetlerimize güvenip övünebiliriz. Ne de günahlarımızdan ümitsizliğe düşebiliriz. Ben çok iyiyim, bu işi hallettim demek ne kadar yanlışsa; ben bittim, beni Allah kabul etmez demek de o kadar yanlıştır. Ayrıca, suçunu anlayıp tövbe edip, Allah’a sığınmak da büyük bir ibadettir.
  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet Editör 3. 3
  rabbim razı olsun gzl bilgi 4. 4
  Allah razı olsun çok faydalı bir bilgi 5. 5
  Kayıtsız Üye
  Selamlar, ama ister koca ister kadın, bunlar evlilik bağı olursa, ister gizli, ister açık kul hakkına tecavüz değilmi hocam? Bir kimse benim evli olduğum karı ile zina ederse, biz ahirette onların bu günahı işlediklerini görmeyecez mi? Bunlar bize verilmiş haklarımızı gasp etmedim? Evli olan bir kişi ile zina yapan bir kimse onun eşinden hellalik alması lazım değilmi? 6. 6
  Kayıtsız Üye
  Kul hakkı oluyor ve onun için yüzleşecek... 7. 7
  Kayıtsız Üye
  Allah razı olsun bizi bilgilendirdiniz 8. 8
  Kayıtsız Üye
  Hem evli kadin ve hem yatan ve kalkan insanda hakka tecavüz ediyor...Sadakat evli kadinin görevlerindendir... 9. 9
  Kayıtsız Üye
  Benim eşim bir adamla telefon. Görüşmesi yaptığını yakaladım ve adamla konuştum dedim kendini benim yerime koy dedim koyamam ben bu durumu kabul edemem dedi mesaj lama var bana göster dedim gösteremem dedi görüşmeler hep geceleri sabaha kadar ve eşim başka bir adamla da benim arkamdan bu konuyu konuştuğunu öğrendim şimdi bu zina mi değilmi bilgisi olan cvp versin lutfen 10. 10
  Kayıtsız Üye
  Kadının kocasını aldatmasının günahı, ahrette rezil olması ve cehennem azabıdır.. 11. 11
  Kayıtsız Üye

  Cevap: Kadının kocasını aldatmasının günahı

  selamın aleyküm, hayırlı geceler. dinine ve doğru yola yeni yönelen birisi olarak, benim sorum bir erkek olarak, yakışıklı, kibar, beyefendi, eşcinsel olan veya olmayan bir erkek, başka bir erkek ile bir birlerine sevgi duyabilir mi, eğer böyle bir şey olursa halk dilinde ''sevişme'' diye tabir ettiğimiz olgu iki erkek arasında olabilir mi. günah mıdır.


  ben şahsi olarak, her ne kadar erkek olsam da, bir erkek olarak bir bayan gördüğümde, gördüğüm bayanı arzuluyorsam, yakışıklı beyaz tenli bir erkek görsem içim gidiyor erkeğe, sizce bu günah mıdır.


  Muminem Cevap: Kadının kocasını aldatmasının günahı

 12. 12
  Kayıtsız Üye
  Hocam ben birsey sormak istiyorum evli bir kadın zina işlerse ve bu yaptığından pişmanlık duyup defalarca tevbe ederse yapılan gunahdan ıslah olursa Allah katında tevbesi kabul olurmu ve
  Obur dünyada esle yüzleşme olduğunda bu kişi tevebe etmis ise işlediği gunahdan arınırmı? , eş hakkını helal ederse Allah onu afedermi ? 13. 13
  Kayıtsız Üye
  bir kadın bir kaç defa kocasını aldatırsa kocası ne yapması lazım 14. 14
  Kayıtsız Üye
  bir kadın bir kaç defa kocasını aldatırsa...buna rağmen kocası onu afettiyse ne yapması lazımkocasini aldatan kadinin günahi,  aldatmanın günahı,  kadının kocasını aldatmasının günahı,  kadın kocasını aldatırsa günahı nedir,  aldatan kadın affedilirmi,  dinimizde aldatan kadın affedilir mi,  kadın kocasını aldatırsa