Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Saç örgülü Erkek çocuk Yeleği Yapılışı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Saç örgülü Erkek çocuk Yeleği Yapılışı

  Reklam
  Görsel Bidosyaya Ulaşamadım


  Paylaş
  Saç örgülü Erkek çocuk Yeleği Yapılışı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam


  YELEK MODELİ YAPILIŞI :

  Arka :


  Yetmiş altı ilmekle başlayın.
  Kenarlardan ALTIŞAR ilmeği BİR ters-BİR düz , orta kısmınıda İKİ düz-BİR ters olarak ON sıra lastik örün. (Bu kenarlarda ki ALTI ilmek lastik yukarıDoğru aynı şekilde devamEdecek)

  Örnek Kurulumu :
  ALTI ilmek lastik – ONDOKUZ düz – BİRters,İKİdüz,BİRters – ON ALTI düz – BİRters,İKİ düz, BİR ters -ON ALTI düz – ALTI ilmek lastik

  Ortadaki ON ALTI ilmeği SEKİZ sırada BİR ağaç kökü burgu yapın, her 2 yanındaki İKİ düzleri de her ön sırada ilmekleri sola ve sağa yer değiştirerek burun.

  Ortada ki burgulardan YEDİ kez yaptıktan sonra kol kesimine geçin.
  Kol kesimi için herÖn sırada kenarlardaki ALTI ilmek lastikten sonra İKİ ilmek örüp, ÜÇÜNCÜ ilmeği bu İKİ ilmeğin üzerinden geçirek kesmeYapın. (Diğer tarafta da simetrik olacak, buKez lastikten önce ki son ÜÇ ilmeğe gelince BİRİNCİ ilmeği örmeden boş alıp, İKİ ilmeği örüp boş aldığım ilmeği İKİ ilmeğin üzerinden geçirin.)

  Kenar lastiklerle, İKİLİ burguların arasında ki düzler bitene kadar buKesme işlemine devamEdiyoruz.
  Kalan ilmekleri ON sıra daha ördüktenSonra ilmekleri kapatmadanBir şişte bekletiyoruz.
  Önler içinde KIRK YEDİ ilmekle başladım.
  YEDİ ilmek lastik – BİR ters,İKİ düz,BİR ters – SEKİZ düz – BİRters,İKİdüz,BİRters – ON SEKİZ düz – ALTI ilmek lastik.
  (Önünİlik kısmına gelecekTarafta lastik sayısı YEDİ ilmek oluyor,)

  Yine arkanın kol kesim boyuna kadarÖrüp kesmelere başlıyoruz, arada ki düzler biteneKadar kesmeleri yapıp, yaka kesimi yapmadanDümdüz örüyoruz. Yine kalan ilmekleri ON sıra örüp ilmekleriBeklemeyeAlıyoruz.
  DiğerÖnünde simetrik olarakÖrüyoruz. Yapan kişi düğme için İlik açmayı unuttuğundan bu şekilde yapmış düğmelerini. Siz ilik açabilirsiniz.

  Beklemeyealdığımız parçaları tek şişe alarak kapşonu örmeyegeçiyoruz. Önlerde ki burgu ve lastikleri devam ettirip arkayı düz olarak Örüyoruz. Yapan şahıs arka kısımdan aralardan ON ilmek kadar arttırma yapmış. Her bir kenarda ki burgudan on kez yapıp kapşonubitirmiş.
  Kapşon bitirilirken ilmekleri kapatmayın, bütün ilmekleri ortadan 2ye ayırıp İKİ şişe bölün ve üçüncü 1 şiş yardımıyla iki şişte ki ilmekleri birlikte örerekKesin. Bu şekilde örülünce hem dikiş derdi olmuyor hemde çok düzgün oluyor.

  Kol altında ki yanlara ilik açılmıyor, diktikten sonraüzerine düğmeleri dikerek süsleyin. AynıŞeyi kapşonun ön kısmınada uygulayın.
erkek bebek yeleği yapılışı,  erkek yelek yapılışı,  erkek çoçuk saç modelleri ve yapılışları,  erkekçocuk yelekleri,  saç örgülü çoçuk yeleği,  bebek yelek modelleri,  erkek bebek yelek modelleri ve yapılışı