Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan İslami açıdan hangi gün cinsel ilişkiye girilir Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  İslami açıdan hangi gün cinsel ilişkiye girilir

  Reklam
  islami açıdan hangi gün cinsel ilişkiye girilir hangi gün girilmez.


  Paylaş
  İslami açıdan hangi gün cinsel ilişkiye girilir Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Soru
  1. İslamda cinsel yaşam içerisinde çiftlerin birbirlerini yada cinsel organlarını öperek yada okşayarak vb. yöntemlerle sevişmeleri doğrumudur yada harammıdır ? 2. Hayız döneminde (kanamalı) olan kadının kocasının cinsel organını öpmek,okşamak,yalamak vb. yollarla ilişkiye girmesi harammıdır ?
  Cevap 1:

  İslam, kişinin bütün hayatını içine alan ve her konuyu değerlendiren bir dindir. Bu sebeple insanın hayatında önemli bir yer tutan cinselliği ve eğitimini de ihmal etmemiştir. Belirli ölçüler içerisinde helal dairesinde keyfe kafi gelecek şekilde düzenlemiştir.

  Her problemlerini Hz. Peygambere sorup öğrenen sahabeler ve onların hanımları, cinsellikle ilgili sorunlarını da bizzat sorarak öğrenmişlerdir.

  Nitekim, sahabeden birisi hanımına üreme organından olmak şartıyla arka tarafından yaklaşmak istemiş, ancak hanımı buna karşı çıkmış ve doğacak çocuğun şaşı olacağı şeklindeki Yahudi anlayışını da bahane göstererek itiraz etmişti.

  Durum Peygamber efendimize haber verildiğinde “eşlere, üreme organından olmak şartıyla istenildiği şekilde yaklaşılabileceğini” (1) ifade eden ayet geldi.

  Bu ayeti açıklayan Peygamberimiz de “üreme organından olmak şartıyla arkadan, yandan, üstten, alttan, istenildiği ve hoşa gidildiği şekilde cinsel ilişkiye girilebileceğini ifade etmiştir. (2)

  İslam, kişinin eşiyle cinsel ilişkisini şu durumlarda yasaklamıştır :

  1- Adet halinde ve lohusalı iken cinsel temas.

  2- Eşinin dışkı yerinden yani anüsünden yaklaşmak Zevceye arkasından yaklaşmak büyük günahlardandır. Peygamber (sav): "Allah bir kadının dübüründen münasebette bulunana rahmet nazarıyla bakmaz" buyuruyor.(İbni Mace Beyhaki)

  Dinimizin bunların dışındaki cinsel ilişkiyi, üreme organından olmak şartıyla her türlü şekline müsaade ettiğini ve haram kılmadığını anlıyoruz. Eşlerin birbirini yalama, okşama, dudaklarıyla, oral yolla ve elleriyle cinsel ilişkiye hazırlamak için vücutlarının değişik yerlerine yaptıkları her türlü hareketin haram olmadığını söyleyebiliriz.

  Ancak kesin bir yasağın olmaması, bazı tavsiyelerinde olmadığı anlamına gelmez. Cinsel ilişki esnasında dikkat edilmesi tavsiye edilen hususlar şunlardır :

  1- Eşlerin cinsel ilişki esnasında üstlerine bir örtü almaları. (3)

  2- Eşlerin birbirlerinin cinsel organlarına bakmamaları. (4)

  3- Cinsel ilişki anında az konuşmaları. (5)

  Bu tavsiyelere uymak güzel olmakla beraber, üreme organından olmak şartıyla her türlü sevişme ve ilişki caizdir.

  Kaynaklar:
  1- Bakara Suresi, 223
  2- Bkz. Elmalılı Hamdi Yazır’ın ve İbni Kesir’in Tefsirlerinin Bakara 233. ayetin tefsirine.
  3- Kenzu’l-ummal, 6/415
  4- İbn Mace, Nikah, 28
  5- Feyzu’l- kadir, 1/327

  Cevap 2:

  Öpme, okşama dışında tam olarak cinsel temas yapılamaz, yapılırsa mekruh olur. "Eşlerin birbirine her yerleri mübahtır, haram değildir" şeklindeki bir hüküm doğru değildir; kadına anüsten yaklaşmak (ters ilişki) ehl-i sünnete göre caiz değildir. Ağız da cinsel temas için değil, başka işler için var edilmiştir; oradan cinsel temas yaratılış amacına da, fıtrata da ters düşer, fıtratları bozulmamış olanlar bundan nefret ederler.

  Bu konuda kadının adetli olup olmaması önemli değildir.Adetli kadınla cinsel beraberlik caiz olmaz. Ancak kadının diz kapağıyla göbeği arası örtülü olmak şartıyla ondan istifade etmek caizdir.

  Ayrıca bu haldeki kadın kocasını eliyle teskin edebilir.

  Hz. Aişe (r.a.) şöyle anlatıyor.

  " Eşleri olan bizlerden biri adet gördüğü zaman Allah'ın Resulü (göbekle dizler arasına örten) genişçe bir örtü örtünmesini emrederdi."


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet Editör
 3. 3
  Bu bilqilere ilaveten Hac ve umre için ihrama
  qiren bir Müslüman ihramdan çıkana kadar
  eşiyle cinsel ilişkiye qirmesi yasaktır bu durumda
  Müslümanın eşiyle münasebeti kesildiği üç vakit vardır
  Hayız + lohusa hali ve ihramlı olma halidir. 4. 4
  Kayıtsız Üye
  nasıl sevişeceğinize bile bi kitaba bakıp karar verecek kadar aciz ve dar kafalısınız yazık.Kadını bu denli aşşağılayan bir inancı kabul edip tapınıyorsunuz. Açın bir nisa suresini falan okuyun,erkek istediği sürece vücudunda irin aksa dahi sen kadın olarak onunla sevişmek zorundasın bak bunları yazmayı unutmuş mümine .. Din adı altında yapılan sapkınlığa çanak tutacak kadar cahil ve sağlıksızsınız. yaradılışında olan bir durumu günah ,yasak haram diye yasaklıyor sonrada açlık ve sapıklıktan,cinselliğinizi doyuramadığınız erkekleriniz her boku yiyorlar. erkek çocuklarına kadar tecavüz eden bir zihneyet e sahibiz, sizin yetiştirdiğiniz çocuklar tecavüzcü katil yada hastalılı cahillere dönüşüyor,,sizden bi bok olmaz.örtünerek sevişip namaz kılın hayatınızda gerçek bir sevişme yaşayamadan ölüp gidin . mastürbasyon yapıp ağlayın . günah herşey yapmayın, .keşke hiç üremeseniz.yazık.. 5. 5
  Siz ve sizin gibi kendisini modern sanan entelektüel olmaya çalışan zavallılar.Kuranı anlasa idiniz islamın kadına ne kadar değer verdiğini anlardınız o özendiğiniz Avrupa toplumunda Hristiyan, Yahudi vs dinlerde kadına ne kadar değer veriyor bir araştırın boş konuşacağınıza.Birde kuranı okumuş bilgisi varmış gibi acar ağzını yumar gözünü zaten bu işe yararsınız kalbinizde birazcık iman olsaydı böyle zavallı olmazdınız.Allah ıslah etsin siz ve sizin gibileri.
 6. 6
  Buradaki gerek yönetici gerekse üye olan hanım arkadaşlar bigileri dahilinde sorulan sorulara cevap veriyorlar .Gelen üyelerin takdirini almak ta güzel .Bizde sizleri tebrik ediyoruz 7. 7
  Kayıtsız Üye
  Bazi yerlerde pazartesi persembe gunleri iliskiye girmek sevaptir deniyor mus ne kadar dogru acaba 8. 8
  Kayıtsız Üye
  Hayır kesinlikle öyle bir yasak yok.Tüm günler helaldir. 9. 9
  Kayıtsız Üye
  Ustunun ortulu olmasi hayadandir ve insan ogluna ne haramkilindiysa faydasinadir ama ne yazikki bilen az allah hepimize merhamet etsin sapik dusuncelileride bildigi gibi etsin yada islah etsin 10. 10
  Kayıtsız Üye
  Cinsel ilişkinin nasıl yaşanacağı konusunda bile kitaba bakmak anormal diyorsun. Ayıp olan öğrenmemektir, ayıp olmayansa bilmemek. Hayatta her şeyin kuralları kaynaklarda vardır. Sense hayatı doğaçlama yaşıyorsun herhalde. Oysa senin mutlaka birkaç okul diploman vardır. Okuyup öğrenmeden mi aldın onu? Ehliyetin vardır belki. Öğrenmeden mi aldın onu? İslam'da da hayatın her yönüyle ilgili bilgiler vardır. Bunları araştırmak öğrenmek en mantıklısı. Sen araştırmaktan öğrenmekten kaçma. 11. 11
  Kayıtsız Üye

  İslami açıdan cinsellik kuralları

  Merhaba, ben cinsellikle ilgili Erzurumlu İbrahim Hakkı'nın maeifernâmesini okudum orda diyor ki: "ayın birinci gününde çocuk yapılırsa güzel olur. Ayın 15 vrya sonunda yapılırsa deli olur. İlişki sırasında öpüşmek ve konuşmak çocuk dilsiz olur." Diyor. Ben inanmadım ama var mı öyle bişey bilginiz var mı?


  Muminem İslami açıdan cinsellik kuralları

 12. 12
  Dinimize göre kadınların özel günleri olan adet ve lohusa dönemi dışında cinsel ilişkiye girmelerinde bir sakınca yoktur. Ayın 15'inde veya ilişki sırasında öpüşmekten dolayı çocuk dilsiz olur gibi söylentilere itibar etmeyiniz. 13. 13
  Kayıtsız Üye
  Siz inançsızlar kuranı iyi okuyun kuranda ve hadislerde kadına verilen değèri göreceksiniz 14. 14
  Kayıtsız Üye
  Hayır inanmazsan inanma niye kendi bu sayfaları irdelemekle yoruyorsun inanmadığın için içine sinmeyen bişeler mi var vicdanın mı rahat değil...bizim dinimiz bize verdiği değerden ötürü bizi saklar örtünmemizi ister sen değersiz değersiz ortalıkta gez istediğin gibi ilişkine de gir nie burda yorulup bu sayfaya bakıyorsun tatmin mi değilsinhangi günler ilişkiye girilmez,  Hangi günlerde ilişkiye girilmez,  hangi geceler ilişkiye girilmez,  adetin kaçıncı günü ilişkiye girilir,  dinen hangi günler ilişkiye girilmez,  dinen ilişkiye nasıl girilir,  dinen adetin kaçıncı günü ilişkiye girilir