Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Hocaya gitmek Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  hayat

  Reklam

  Hocaya gitmek

  Reklam
  eşimle sürekli tartışıyoruz kavga ediyoruz.çok huzursuzum.hep kaynanam yüzünden.bunalıma girdim,eşimi etkiledikleri düşüncesindeyim.annesi ve babası sonuçta.yine çok kötü kavga ettik dayak bile yedim.bu sürekli oluyor.dayanamadımhocaya gitiim.hoca birbirimizi çok sevdiğimizi ayrılmak istemediğimizi ancak söz ve dedikoduların bizi etkilediğini .söyledi.muhabet için huzur içn dua verecğini söyledi.kaynanam için dilini bağlamak gibi bi şey söyledi.bir miktra para verdim .evime gittim.biraz sakinleşince dil bağlamak kelimesi kafama takıldı bu büyü mü diye.sabaha kadar uyumadım.sabah hocayı aradım..büyü yapmadığını muhabbet artması için dedi.sen istesen de ben büyü yapmam çoluk çocuğum ver benimde dedi.eşimle aramın düzelmesi için yapılan günah mı.bu dünyada çekiyorum öbür dünyada da yanmak istemiyorum şuan çok bunalımdayım bana bir açıklık getirirseniz sevinirim uykularıııııııım kaçtı içim daralıyor


  Paylaş
  Hocaya gitmek Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Ne büyü yapmak veya yaptırmak nede büyü çözmek için büyücüye gitmek caiz değildir.Dil bağlama büyüdür.

  BÜYÜ VE SİHİRLE GEÇİMSİZLİK DURUMU ORTADAN KALDIRILABİLİR Mİ?

  Meşhur ata sözümüzdür. Denize düşen yılana sarılır, denmiştir. Biz de bazen öyle oluyoruz galiba. Çaresini bulamadığımız, teşhisini koyamadığımız sıkıntılarımızda çareyi büyüde, sihirde görüyor; hemen hükmünü veriyoruz.
  - Büyü yaptılar, geçimimizi bozup huzurumuzu yok ettiler. Ya da kısmetimizi kapatıp olan işimizi olmaz hale getirdiler. Öyle ise çare nedir?
  - Çare; büyücülere, sihircilere, falcılara gitmektir?
  Maşaallah büyü bozucular, sihir çözücüler de o kadar çok ki, düzinelerle.
  Yeter ki sen paradan haber ver?
  Bana öyle geliyor ki, parayı kesin, ortalıkta ne büyücü kalır ne de sihirci?
  Aslında ben büyünün, yani sihrin varlığını kabul ediyorum. Ancak bunun tarihte kalan bir ilim dalı olduğunu, nasıl yapılıp nasıl çözüldüğüne dair bir ilmin günümüze kadar gelmediğini düşünüyorum. Bu yüzden de şurada burada büyü yapan yahut da bozan kimselere inanmıyorum.
  Şundan inanmıyorum:
  -Büyü yapma yahut da çözme ilmi varsa, kitaplarda olacaktır. Kitaplarda olunca onu sadece kıyıda köşede geçim derdine düşmüş kimseler bilmeyecek, kitap okuyan herkes bu bilgiye sahip olacaktır. Görülen odur ki, kitap okuyanlarda böyle bir büyü yapma ve çözme bilgisi yoktur. Tam aksine, kitap okumayanlarda bu sırlı ilim çoğaltılıyor, müşteriler sıraya giriyor.
  Kanaatim odur ki, aile içinde insanlar, beyin yahut da hanımın tutumundan şikayetçi olurken olayı büyüye, sihre yormakta yanılıyorlar.
  Büyü de sihir de tarafların kendilerindedir. Şayet rahatsızlık unsuru olarak gördükleri hallerini kendi iradeleriyle düzeltmeye yönelseler ortalıkta ne büyüye ihtiyaç kalır, ne sihirbaza. Ama nefsi böyle bir özeleştiriye talip olmuyor. Kendi kusur ve hatalarını düşünmeye de fırsat vermiyor. En kolay yolu gösteriyor.
  -Büyü yapmışlar, sihirde bulunmuşlar.
  Bundan sonra yatakta muska aramalar, kapıda çaput bulmalar alıp yürüyecek; evhamlar, vesveseler, masum konu komşulardan şüphelenmeler meydan alacaktır. Çık çıkabilirsen işin içinden.
  -Hayır hayır, boşuna suçlamayın konu komşunuzu, yakınlarınızı ve dostlarınızı. Büyü falan yok, kendi ihmal ve kusurlarınız var. Yapılan büyüden dolayı hanımı evi terk ettiğini söyleyen bir bey:
  - Ne olur büyüyü boz, sihiri çöz, bunu ancak sen yaparsın, diye ısrarda bulundu. Ben de:
  -Büyü yapılan hanım evi terk ederken bir bahane ileri sürer, bu bahane ile evi terk eder, seninki ne bahane ileri sürdü, onu söyle, dedim.
  Söylemek istemedi. Israr edince baklayı çıkardı:
  - Güya ben akşamları işimden çıkınca hemen eve gelmiyor da meyhaneye uğruyor, iki tek atıyormuşum. Zaten ben de bu itirafı bekliyordum. Hemen çareyi gösterdim. - Tamam, dedim, işte büyü de, büyücüyü de meydana çıktı. Büyüyü sen yapıyorsun meyhaneye gitmekle. Büyün de oradaki içkin. Çözmek istiyorsan akşamları işinden doğruca evine gel, meyhaneye uğrama. Göreceksin ki büyü derhal bozulmuş, sihir de hemen çözülmüş olacaktır.Herkes kendi durumunu buna kıyas ebelir. Şayet sinirsel bir rahatsızlık yoksa taraflarda.

  Ahmet Şahin

  Ayrıca bu durumlar için Dualar vardır.En başta kendi içten yaptığımız bir dua... 3. 3
  kardeşim öncelikle Allah yardımcın olsun ne yaşadığını en iyi sen bilirsin muhakkakki ama hoca ya gitmen ve para verip bitakım şeyler alman doğru değil kesinlikle uygulama hepsini yok et ve tövbe et ha bide böylelerine hoca deme gerçek hocalara haksızlık olur birde çok muhterem bi hocadan dinlediğimi arz edeyimki akıllı kadın kocasını idare eder ne laf yer nede dayak demişti hangi şartlardasın elbette bilemem ama olduğun şiartı kabul et ve itaatkar sabırlı ol gerisi muhakkak gelir eşi iki şeyden mahrum bırakmamalı bi kadın biri inan yemek ötekini anla işte ozaman daha olumlu olurlar ve tahammülleri geniş olur uzmanlar diyo hani kavga kavga nereye kadar annesi hakında hiçbişey deme bide onlar nederlerse desinler sen haklıda olsan sus suski kazanan olursun diye düşünüyorum selametlehocaya gitmek günahmı,  hocaya gitmek günah mı,  hocaya gitmek,  hocalara gitmek günahmı,  hocaya gitmek günah mıdır,  dil bağlamak günahmı,  hocaya gitmek istiyorum