Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Kocanın karısına düşkün olması için dua Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Kocanın karısına düşkün olması için dua

  Reklam
  Kocanın karısına düşkün olması için dua


  Paylaş
  Kocanın karısına düşkün olması için dua Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İnsanlık denilen ve dünyanın dört bir yanına yayılan bu büyük ağacın çekirdeği ailedir. Neden “aile” üzerinde bu kadar çok duruyoruz?Çünkü bir aile en az iki kişiden oluşur. İnsan problem üreten bir mekanizmadır. Bu sebepten aile fertleri durup dururken problem üretirler ve ailenin huzurunu bozarlar. Aile fertleri fizik, kimya, astronomi bilebilir, ama aile huzuru nasıl temin edilir, bunu bilmeyebilirler veya beceremezler. Almanya'da bir kadın yanıma geldi. “Kocam beni bıraktı, Alman bir kadınla evlendi.” dedi. Dedim ki: “Kardeşim, sen de kadınsın o da kadın. Niye seni bırakıp onu alıyor? Bunu araştırdın mı?” “Hayır” dedi. Halbuki mesut olmak, ilim ve sanat işidir. İnsanlık tarihi boyunca mesut olanların sayısı çoktur. Demek ki bizim de mesut olma ihtimalimiz var. Yine bir gün bir hanım geldi dedi ki: “Kaynanam bana büyü yaptı, kocam beni sevmiyor. Ne yapayım?” Kendisine kalem kâğıt verdim, “yaz” dedim. Dedi ki, “Türkçe nuska olur mu?” “Allah her yazıyı bilir.” dedim ve yazdırdım.


  1- Kocanı tenkit etmeyeceksin.


  2- Çocuğunla meşgul olduğun kadar kocanla da meşgul olacaksın.


  3- Kocanın akrabalarına iyi davranacaksın.
  4- Dargın durmayacaksın.
  Dedi ki: “Ben bunları yapsam kocamla aram düzelir.” Kardeşim büyü müyü gibi lafları bırakın, yanlış hareketler büyüden daha kötüdür. Aile kavgaları daima basit şeylerden çıkar. Mesela çoraplarını atma, yemek hazır değil gibi basit şeyler kavgaya sebep olmaktadır. Büyüklerimiz derdi ki, eşlerden biri taş ise diğeri toprak olmalı. Allah'ın rahmetinden yani yağmurdan en çok faydalanan topraktır. Toprak gibi alçakgönüllü olan yağmura da vesile olur.
  Bir tanesi dedi ki: “Fedakârlıkların bütününü kadınlardan beklemeyin.” Fedakârlığı kadından beklemiyoruz, fazileti kadından bekliyoruz. Çünkü kadın anadır, bacıdır, baş tacıdır. Kız çocukları Allah'ın emanetidir. Aile saadeti en büyük hazinedir.
  “İlim çoğaldıkça gurur eksilir,
  Alim olan kendini bilmez bilir.”
  Aile fertleri birbirine üstünlük taslamamalı. Şeker çayda nasıl eriyor, ona tat veriyorsa aile üyeleri de aile bütünlüğü içinde öyle erimeli ve hayat tatlanmalı. Sarmaşık demiş ki: “Allah'ım ben çok zayıfım, ayakta duramıyorum.” Her sarmaşık bir ağaca sarılır, hayatlarını beraber devam ettirirler. Hayat yardımlaşmadır. Bulutun toprağa, toprağın ağaçlara, ağaçların canlılara yaptığı hizmeti düşünürsek hayatın yardımlaşma olduğu daha iyi anlaşılır.
  Hadis-i şerifte mealen şöyle buyruluyor: “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.” Bunu aile planında düşünürsek, eşlerin en hayırlısı eşine faydalı olandır. Bir kadın kocası kendisinden razı olarak ölürse cennete girecektir. Kadın da kocasından memnunsa koca sevap alır. Çünkü Allah'ın emanetine sahip çıkmıştır.
  Bir ağaç, binlerce hücreden meydana gelir. Ağacın kökü, gövdesi, yaprakları, çiçekleri meyve için seferber olur. Bu fiili dua için Allah kocaman ağacı çekirdeğinin içine yerleştirir. Ağaç bir kitapsa çekirdekler o kitabın noktalarıdır. Her noktada kitap yeniden yazılmış. Hiçbir şey başıboş değildir. Bir ailede kavga varsa o ailede İslami anlayış çok noksandır. Kavgasız bir dünyayı herkese tavsiye ederiz. Duamız bu yöndedir.
  alintı 3. 3
  Kayıtsız Üye
  Kocamin bana duskun olmasini cok istiyom 4. 4
  Kayıtsız Üye
  Kocam beni hep kırıyor çocuklarımın yanında rencide ediyor hiç huzurum yok hep korkuyla yaşıyorum kavga etmekten yoruldum çocuklarım için katlanıyorum herseye bana çıkış yolu lütfen psikolojim bozuldu 7 aylık hamileyim 5. 5
  Kayıtsız Üye
  Merhaba ben 22 yılık evliyim 2 yıldır esim beni ve çocuklarımı birakib baska kadina giti 6. 6
  Kayıtsız Üye
  kardeşim bende 5yilik evliyim evliligim iyi gitmiyor bir tane oğlum var 3yaşinda oglum diyo anne baba siz mutlu olursaniz bende mutlu olurum diyo kocam bana düskun degil anneme ablama abime saygizlik yapmayacaksin diye beni tehdit ediyor korkuyla yasiyorum bu evliligi allah rizasi için bana akil verin 7. 7
  kocam bana düskun degil anneme ablama abime saygizlik yapmayacaksin diye beni tehdit ediyor
  Bu tehdit değil sizi güzelliğe iyiliğe teşviktir
  itaat edin her iki dünyayı kazanırısınız 8. 8
  Kayıtsız Üye
  3 senelik evliyim kocam benimle hoc ilgilenmez ben sürekli bir seyler yapmaya çalışırım ama bi turlu ilgisini çekemem şirkli gözü başka uğraşlarda 9. 9
  Sabreden muradına erer sabredin ve kocanızın sevmediği işlerden uzak durun iyi olur inşallahkocanın karısına düşkün olması için dua,  kocanın karısının sözünden çıkmaması için dua,  eşimin bana düşkün olması için dua,  kocanın karısını çok sevmesi için dua,  kocam beni sevmiyor sevmesi için dua,  Kocamın bana düşkün olması için dua,  kocanin karisini sevmesi için dua