Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Hz.Lokman'ın oğluna verdiği öğütler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Hz.Lokman'ın oğluna verdiği öğütler

  Reklam
  Hz.lokman'ın oğluna verdiği öğütlerden ne gibi ilkeler çıkarılabilir


  Paylaş
  Hz.Lokman'ın oğluna verdiği öğütler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  “Hani Lokman oğluna öğüt vererek demişti ki; “Ey oğlum, Allah’a şirk koşma. Şüphesiz şirk, gerçekten büyük bir zulümdür.” (Lokman Suresi – 13)

  “Ey oğlum (yaptığın iş) gerçekten bir hardal tanesi ağırlığında olsa da, (bu) ister bir kaya parçasında ya da göklerde veya yer(in derinliklerinde) de bulunsa bile, Allah onu getirir (açığa çıkarır). Şüphesiz Allah, latif olandır, (her şeyden) haberdardır.” (Lokman Suresi – 16)

  “Ey oğlum, namazı dosdoğru kıl, mar’ufu emret, münkerden sakındır ve sana isabet eden (musibetler)e karşı sabret. Çünkü bunlar, azmedilmesi gereken işlerdendir.” (Lokman Suresi – 17)

  “İnsanlara yanağını çevirip (büyüklenme) ve böbürlenmiş olarak yeryüzünde yürüme. Çünkü Allah, büyüklük taslayıp böbürlenenleri sevmez.” (Lokman Suresi – 18)

  “Sana elçilerin haberlerinden kalbini sağlamlaştıracak doğru haberler aktarıyoruz. Bunda sana hak ve müminlere bir öğüt ve uyarı gelmiştir.” ( Hud Suresi – 120)saferayindaokunanduaninanlami,  hz lokmanın ilkeleri,  hz lokmanın on tane ilkesi