Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan insan onuru ile ilgili hadisler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  insan onuru ile ilgili hadisler

  Reklam
  insan onuru ile ilgili hadisler


  Paylaş
  insan onuru ile ilgili hadisler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  “Bir müminin dokunulmazlığına, şerefine dil uzatılan yerde bir mümini mahcup eden kimseyi Allah, en çok yardıma muhtaç olduğu bir anda onu perişan eder. Bir müminin şerefine dil uzatılan, dokunulmazlığı çiğnenen bir yerde mümine yardım edip onu savunan kimseye de Allah, en çok yardıma muhtaç olduğu bir sırada ona yardım eder.” (Ebu Davud, Edeb, 12)


  “Ey diliyle inanıp da kalbine imanın girmediği kimseler, Müslümanları incitmeyiniz, onları kınamayınız, gizli taraflarını izlemeyiniz. Çünkü kim Müslüman’ın gizli kalması gereken hususlarını izlerse Allah da onun gizli şeylerini izler ve Allah kimin gizli yönlerini izlerse onu evinin içinde dahi rezil eder!” (Tirmizi, Birr, 85)


  Abdullah bin Ömer ise bir gün Kâbe’ye bakarken ellerini ona doğru kaldırarak şöyle demişti: “Ey Kâbe, yücesin. Dokunulmazlığın da yücedir. Fakat Allah yanında müminin dokunulmazlığı, senin dokunulmazlığından daha büyüktür.” (Tirmizi, Birr, 85)onurla ilgili hadisi serifler,  onurla ilgili hadis,  insan onuru ile ilgili hadisler,  insan onuru hadis ,  insan onuru ile ilgili kıssalar,  hz. peygamber ve insan onuru ile ilgili makale,  insan ile ilgili hadis