Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Öpüşme Sahnesi İzlemek Günah Mı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Öpüşme Sahnesi İzlemek Günah Mı

  Reklam
  öpüşme sahnesi izlemek günah mı


  Paylaş
  Öpüşme Sahnesi İzlemek Günah Mı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İsra suresinin 32. ayetinde Cenab-ı Hak, "Sakın zinaya yaklaşmayın!" buyuruyor. Buradaki "yaklaşmayın" emrinden hareketle İslam fıkıh alimleri insanı zinaya götürebilecek her türlü amelin yasak olduğunu ifade etmişlerdir. Müstehcen resim veya görüntelere bakmayı da bu kategori içinde mütalaa edebiliriz. Bu sebeple bu tür resimlere bakmak caiz değildir.

  Özellikle cinsel tahrikin ve müstehcenliğin önemli bir ticari sektör olduğu ve gençlerin tabiî cinsel eğilimlerinin acımasızca sömürüldüğü ve giderek anormal ve gayrimeşru tatmin yollarının yayılma özelliği gösterdiği toplumlarda, gençlerin şehevî duygularına hakim olmalarının zorluğu inkâr edilemez. Bu nedenle bireylerin ahlaksızlığına, cinsel dürtülerin açığa çıkmasına neden olacak video, oyun gibi şeyleri yapmak, satmak, almak ve seyretmek caiz olmaz.

  Kur'an-ı Kerim'de hem erkeklerin hem de kadınların harama bakmamaları, edep yerlerini iyice örtülü tutup, iffet ve namuslarını korumaları emredilmektedir (Nur, 30-31). Hz. Peygamber (asm) de,

  -gözlerin zinası şehvetle bakmaktır…" (Buhari, "Kader", 9; Müslim, "Nikah", 44)

  buyurarak harama bakmayı, zinaya götüren fiillerden olduğu için caiz olmadığını belirtmiştir. Bu itibarla, erkek veya kadının, birbirlerini tahrik edici hal ve hareketlerde bulunmaktan kaçınmaları gerekir.

  Erotik sahnelerin seyredilmesi, kişinin manevi hayatını olumsuz yönde etkiler. Üstelik zamanla alışkanlık ve tutku haline gelerek, birtakım ahlaki zaafların ve hiç istenmeyen durumların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu sebeple böyle bir şeyden kesinlikle uzak durulmalıdır.

  Bütün günahlar ve ahlâkî bozulmalar müstehcene bakışla başlar, bakışın ısrarıyla gelişir, sonra fiilî günaha dönüşür. Üstelik gözler baktıklarının resimlerini de çeker, hayal arşivinde depo eder. Nereye gitse, nerede olsa artık çektiği bu resimler, hayal âleminde gözlerinin önündedir.

  Sorularla İslamiyet 3. 3
  Kayıtsız Üye
  ben bilmeden izliyordum ama simdi ogrendim izlemeyecegim o onceki seylerden dolayi gunahim olur mu 4. 4
  eylü
  Öpüşmek hem yetişkinlere göre hem de çocuklara göredir 5. 5
  Kayıtsız Üye
  Hayir canim bilmedigin seylerden sorumlu degilsin. Ama ogrendikten sonra sorumlu olursun. 6. 6
  Kayıtsız Üye
  bende bilmeden izliyodum günah olur mu? 7. 7
  Kayıtsız Üye
  Cocuklara gore dgl 8. 8
  Sadegul
  Televizyonda ciplak değilken opusuyorlarsa izlemek gunahmidir? 9. 9
  Kayıtsız Üye
  Peki neden günah sadece öpüşme izleniyor yapılmıyorki ayrıca çıplak değilse de sakıncası varmıdır mesela kapalı bir kadının öpüşmesini izlemek veya kesin bir bilgi varmı bnn günah oldğuna dair?opusme izlemek gunahmi,  öpüşme izlemek günah mı,  öpüşme sahnesi izlemek günah mı,  öpüşme videosu izlemek günah mı,  öpüşmeyi izlemek günah mı,  öpüşmek izlemek günah mı,  öpüşme sahnelerini izlemek günah mı