Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan İnsan Hakları ile ilgili Kısa Hikaye Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  İnsan Hakları ile ilgili Kısa Hikaye

  Reklam
  insan hakları ile ilgili kısa hikaye


  Paylaş
  İnsan Hakları ile ilgili Kısa Hikaye Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  TEMİNAT
  Çok şık giyimli adamın biri New York şehrinin en iyi bankalarından birine girer. Sırasını bekledikten sonra, müşteri temsilcisinin önündeki koltuğa oturur ve utangaç bir eda ile;
  - Çok acele 5,000 dolara 3 haftalığına ihtiyacım var, bunu sizden hemen temin edebilir miyim diye sorar ?
  Müşteri temsilcisi adamın giyiminden ve konuşmasından çok etkilenmesine rağmen, kendi bankaları ile daha önce hiç çalışıp çalışmadığı veya herhangi bir referansı olup, olmadığı gibi beylik sorularını, ezberletildiği şekilde sorar.
  Adam, bunun üzerine kibarca ve ezilerek bunların aslında hepsini kendisine temin edebileceğini, fakat çok acelesinin olduğunu ve müşteri temsilcisinin temkinli yaklaşımını da gayet anlayışla karşıladığını anlatır ve sorar:
  - benim aklıma bir çözüm yolu geliyor; kapınızın önünde 200.000 dolar değerinde Rolls Royce arabam var, bunu size teminat olarak bırakayım, 3 hafta sonra 5.000 doları ve faizini ödedikten sonra arabamı geri alırım, böyle bir çözüm sizce uygun mu?
  Müşteri temsilcisi bunu hemen sevinçle kabul eder, adamın Rolls Royce'u bankanın garajına park edilir ve adam arzu ettiği 5.000 doları alıp gider.
  Adam 3 hafta sonra yine aynı müşteri temsilcisinin önüne gelir, borç aldığı 5.000 doları ve 3 haftalık süre için tahakkuk eden 15 dolar 42 cent faizi öder. Müşteri tam Rolls Royce'u ile bankanın önünden ayrılırken, müşteri temsilcisi biraz utanarak:
  - Kusura bakmayın ama, sizin gibi bir beyefendi nasıl olur da, kredi kartı ile çekebileceği 5.000 dolar için 200.000 dolar değerindeki Rolls Royce arabasını rehin bırakıp 5.000 dolar kredi alır ? diye sorar.
  Bunun üzerine müşteri:
  - Peki siz New York'da Rolls Royce'umun başına bir şey gelmeyeceğinden bu kadar emin olduğunuz ve 3 haftalık park ücretinin 15 dolar 42 cent tuttuğu başka bir park yeri biliyor musunuz? sorusuyla cevap verir. 3. 3
  Kayıtsız Üye
  Bunun simdi insan haklarıyla ilgili olduğuna emin misin??? 4. 4
  Kayıtsız Üye
  kardeşim ağzına sağlık 5. 5
  Kayıtsız Üye
  işte böyle güzel hikaye 6. 6
  Kayıtsız Üye
  ben vatandaşlıkla ilgili bir şey olsun dedim hikaye 7. 7
  Kayıtsız Üye
  guzel ama cok uzun bence 8. 8
  Kayıtsız Üye
  gerçekten güzel 9. 9
  Kayıtsız Üye
  İnsan hakları??? 10. 10
  Kayıtsız Üye
  bence bu hikaye hak ile ilgili değil ve biraz uzun olmuş 11. 11
  Kayıtsız Üye

  Cevap: İnsan Hakları ile ilgili Kısa Hikaye

  Bence uzun ben yazcam ondan


  Muminem Cevap: İnsan Hakları ile ilgili Kısa Hikaye

 12. 12
  Didem Ece
  Çok uzun uzun olmasa çok güzelinsan hakları ile ilgili hikayeler,  insan hakları ile ilgili hikaye,  insan hakları ile ilgili kısa hikayeler,  insan hakları ile ilgili hikayeler kısa,  insan hakları hikayeleri,  insan haklari ile ilgili hikaye,  insan haklarıyla ilgili hikaye