Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Namaz Kılmak ile ilgili Hadisler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Namaz Kılmak ile ilgili Hadisler

  Reklam
  namaz kılmak ile ilgili hadisi şerifler nelerdir


  Paylaş
  Namaz Kılmak ile ilgili Hadisler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Namaz ve namaz kılmak hakkında hadisler

  1716. [3:208, Hadîs No: 3162]
  îbni Ömer'den (r.a.) rivayetle Resûl-ü Ekrem (a.s.m.) şöyle buyur­muşlardır:
  İslâm şu beş e'sas üzerine kurulmuştur: Allah'tan başka hiçbir ilâh olmadığına ve Muhammed'in Allah'ın elçisi olduğuna şehadet et­mek. Namazı dosdoğru kılmak. Zekât vermek. Hacca gitmek ve Ra­mazan orucunu tutmak

  433. .[1:412, Hadîs No: 780] Câbir (r.a.) rivayet ediyor: Biriniz gece namaz kılmak için kalktığında misvak kullansın. Çünkü namazında birşey okuduğunda melek ağzını onun ağzı üzeri­ne koyar ve ağzından/çıkan herşey meleğin ağzına gider.
 3. 3
  Namaz hadisleri türkçe

  "Namaz için ezan okunduğu zaman, şeytan ezanı duymamak için arkasını dönüp yellenerek kaçar. Ezan bitince tekrar geri gelir. Namaz için kamet edilince yine arkasını dönüp kaçar. Kamet bittiğinde yine gelir ve kişi ile nefsi arasına sokulur ve ona: Filân şeyi hatırla, filân şeyi hatırla diyerek, namazdan önce aklında olmayan şeyleri hatırlatır da, neticede insan kaç rek'at namaz kıldığını bilemez olur."

  - "Ne dersiniz? Birinizin kapısının önünde bir nehir olsa da, o kimse her gün bu nehirde beş defa yıkansa, kirinden bir şey kalır mı?"
  - "Beş vakit namaz işte bunun gibidir. Allah beş vakit namazla günahları silip yok eder"
  "Beş vakit namazın benzeri, sizden birinizin kapısı önünden akıp giden ve her gün içinde beş defa yıkandığı bol sulu bir ırmak gibidir."