Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Başkalarının Haklarını Korumak ile ilgili Ayet ve Hadisler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Başkalarının Haklarını Korumak ile ilgili Ayet ve Hadisler

  Reklam
  Başkalarinin haklarini korumak ile ilgili ayet ve hadisler paylaşır mısınız


  Paylaş
  Başkalarının Haklarını Korumak ile ilgili Ayet ve Hadisler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  HAK KORUMAK HAKKINDA HADİSLER


  Mazlumun bedduasından sakınınız. Çünkü onun duasıyla ALLAH arasında perde yoktur."
  (Buharî, Müslim)

  "Ümmetimden müflis odur ki, kıyamet günü namaz ve zekâtla gelir. Ama, bu arada sövdüğü şu kimse, dövdüğü bir başka kimse dahi gelir. Bunun üzerine kendisinin hasenatından şuna verilir, buna verilir. Üzerinde haklar bitmeden kendi hasenatı tükenirse, o zaman onların hatalarından alınır kendisine yüklenir. Daha sonra cehenneme atılır."
  (Müslim)

  "Kaçmayarak, yalnız ALLAH'tan sevap bekleyip sabrederek, düşmana karşı durduğun halde öldürülürsen, borçlarından başka bütün günahlarına kefaret olur. Bunu bana Cibril söyledi."
  (Müslim)


  HAKLARI KORUMAK İLE İLGİLİ AYETLER


  10. 64:14. Ey iman edenler! Eşlerinizden ve çocuklarınızdan size düşman olanlar da vardır. Onlardan sakının. Ama affeder, kusurlarını başlarına kakmaz, kusurlarını örterseniz, bilin ki, Allah çok bağışlayan, çok esirgeyendir.
  et-TEĞABÜN, Ayet 14

  11. 4:7. Ana-babanın ve yakınların bıraktıklarından erkeklere bir pay vardır; ana-babanın ve yakınların bıraktıklarından kadınlara da bir pay vardır. Gerek azından, gerek çoğundan belli bir hisse ayrılmıştır.
  en-NİSA, Ayet 7başkaların hakkını korumakla ilgili hadis,  Başkalarının haklarını korumakla ilgili 5 ayet,  başkalarının haklarını korumakla ilgili ayet ve hadisler,  başkaların hakkını korumakla ilgil hadus ve ayetler,  baskalarinin haklarini korumak ile ilgili ayet,  baskalarinin haklarini korumak ile ilgili hadisler,  başkalarının haklarını korumak ile ilgili hadis