El Sanatları ve Oya modelleri El Sanatları Forumundan İğne oyası motif çiçek yapımı tekniği resimli - iğne oyası çiçek örneği Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  İğne oyası motif çiçek yapımı tekniği resimli - iğne oyası çiçek örneği

  Reklam
  Dün ondan yapılışını anlattığı çiçekleri paylaşma izni aldım ,üstelik resimlerin altına yazdığı açıklamalarıda paylaşacagm ınsallah.. O yüzden burda bahsetmek istedim ki resimler ve altında bulunan açıklamalar sevgili Nebiş hanıma ait .. Tesekkürler Nebiş Hanım

  evet simdi gala cicegimizin yapilisina basliyoruz.. herzaman oldugu gibi ipimizi parmak uzerinden dolayarak halka yapiyoruz ve 2 zurafa yapiyoruz.. sol ve sagdan artirarak 7 sira cikiyoruz..

  evet burda 7.siramizin bitmis hali..sonra artirma islemini bitiryoruz ve eksilterek tek sira kalanakadar devam ediyoruz  evet burdada yapragin bitmis hali.. ve sonra yapragimizin alt kismini ipini yavasca cekerek buzuyoruz..  sonra ignemize baska bir ip gecirerek uclari birbirine yapstirarak zurafa gidiyoruz.. 4 sira.. sonra tek sira olarak yapragimizin kenarina kucuk dagciklar yapacagiz..

  evet burdada birlestirme islemini daha net gostermeye calistim..umarim anlasilir olmustu

  ve kenarlarini busekilde donuyoruz ..bir zurafa yaparak ipimizi geriye dugum atiyoruz sonra ustunden ipimizi asaya dugum yapiyoruz ve kucuk dagimiz olusmus oluyor..

  soldan baslayarak sag kisimdan bitiriyoruz boylece gala cicegimizin yapragi bitmis oluyor.. toplam 10 tane kucuk dagciklar yapilmis oluyor..

  evet simdi orta borumuza basliyoruz.. parmak uzerinden yine ipimizi dolayarak 4 zurafa yapiyoruz .


  ve ipimizi buzerek bir sura dondukten sonra onceki boru islemlerimizde oldugu gibi parmaklarimizin cucuyla yuvarlayarak boru seklini vererek borumuzu yapiyoruz..

  sonra 6 sira cikiyoruz ve 6 .siramizda 1 sira artiriyoruz zurafa sayimiz 5 oluyor ve 4 sira busekilde devam ediyoruz borumuza..sonra ignemize zurafalarimizi gecirerek hepsini bir arada toplayarak borumuzun uskismini kapatiyoruz dugum atiyoruz ve ipimizi kesip yakiyoruz..


  evet simdi borumuzu yapragimizin icine geciriyoruz.. ve dugum atip ipimizi uc kisimdan kesiyoruz..

  simdi altkisima basliyoruz..dalimizi 5 zurafa ile baslayarak tek zurafa kalanakadar devam ediyoruz yanliz sonuncu zurafamiz birazcik buyuk yapalim resimde gorudugnuz gibi..ipimizi geriye dugum atarak yaprak islemimizi yapmaya basliyoruz..


  evet simdi yapragimiza basliyoruz ipimizi geriye dugum attiktan sonra 3 tane biraz kucuk bir boyda pipit yapiyoruz.. sonra sol ve sagdan artirarak 3 sira cikiyoruz..

  3 sira ciktiktan sonra eksiltmeye basliyoruz eksiltme yaparken kenarda bir pipit birakiyoruz resimde goruldugu gibi.. ve tek zorafa kalana dek busekilde devam ediyoruz.. ve boylece yapragimiz bitmis oluyor ipimizi kesip yakiyoruz..


  sagdaki yapragimizi yaparken ornegimizi tersine cevirerek sagdaki yapragimizi busekilde yamaya basliyoruz

  resimde goruldugu gibi yapragimizi busekilde devam ediyoruz ..yine aynisekilde 3 tane kucuk pipitlar yaparak 3 sira cikiyoruz ve yandan pipit birakarak teksira kalanakadar devam ederek yapragi bitiriyoruz..

  her iki yapragimizda busekilde bitmis oluyor..

  ve cicegimizi her ikiyapragimizin ortasina yerlestiriyoruz ve sabitlestirdikten sonra ipimizi kesip yakiyoruz..  evet busekildede sabitlenmis halinden sonra kucuk gala cicegimiz bitmis oluyor..
  ALINTI


  Paylaş
  İğne oyası motif çiçek yapımı tekniği resimli - iğne oyası çiçek örneği Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Çiçeğin kenarındaki pembe renkli işleme yapıldıktan sonra ortasındaki tomurcuk yapılır ve ortasına yerleştirilir. Ardından yaprak kısmı yapılarak çok şık bir örnek çıkartılmış olur. 3. 3
  İğne oyası öğrenmek isteyen hanımlar için açıklamalı model örnekleri.


  Resimleri Büyütmek için Resimlere tıklayın Resimleri Büyütmek için Resimlere tıklayın i-ne-oyas-namaz-rt-s-.jpg  

iğne oyası çiçek yapımı resimli anlatım,  iğne oyası teknikleri resimli anlatım,  nebişin iğne oyaları,  igne oyasi resimli anlatim,  iğne oyası çiçek yapımı,  iğne oyası çiçek nasıl yapılır resimli anlatım,  iğne oyası gül yapımı