Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan Bu başıma gelenler vesvesemi? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bu başıma gelenler vesvesemi?

  Reklam
  s.a. Bende aranıza yeni katıldım.mumsemada kayıtlıyım.orada herşeyi soramıyordum utanıyordum bayanlar bölümü olduğunu yeni öğrendim ve hemen kayırt oldum.benim sorunum aşırı titizlikmi vesvesemi karar veremedim ama kfm hiç rahat değil işallah banada yol gösterirsiniz.Tuvalete gittiğim zaman eşofmanımın paçasını iyice toparlıyorum sonra yağıma pislik gelmişdir diye ayağımı suyla sıvazlıyorum eşofmana sıcramış dır diye onuda elimi ıslatıp sıvazlıyorum.taharetimi defalarca yapıyorum olmamışdır olmamışdır diye diye tuvaletten birtürlü çıkamıyorum.birde her tuvalete gittiğimde ayaklarımı yıkıyorum hem pislik kalır diye korkuyorum hemde tiksiniyorum.sonra çıkınca ellerimi üçdefa mutlaka sabunlicaz birkez sabunlasam temizlenmedi diye düşünüyorum birde sadece Allah birdir diyorum hiçbirşeyi birkez yapmıyorum.çeşmenin başını sabunl yıkıyorum yani tuvalete gidip çıkmak el yıkamak bnim için ölüm.elimizi bir kez sabunlasak yeterlimi.
  2.sorum namaz kılmay yeni başladım aslında çokitiyorum kılmak ama kılıyorum sonra bırakıyorum çünkü abdest alıp namaza duruyorum sıkışıyorum yellenme oluyor bazen oldu gibi oluyor iyice sinirleniyorum bu sefr günaha girmekdense kılmayayım diyorum kılmayıncada huzursuzum napıcağım bilmiyorum.hiç abdestli duramıyorum aslında dursam Kuran okumak bile istiyorum.
  3.sorum pamuk koyuyorum iç çamaşırıma bişey bulaşmasın abdestim bozulmaın diye pamuk kaşıntı yapıyor selpak acıtıyor koymasak olmazmı?

  çok uzun oldu kusura bakmayın.daha çok sorum var hepsini tek tek soracağım işallah.s.a.


  Paylaş
  Bu başıma gelenler vesvesemi? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Evet Arkadasım Bunlar Vesvese Bende De Aynı Olaylar Olmaya Başladı önce Sadece Gusül Sırasında Oluyordu şimdi Sizinde Bahsettiğiniz Gibi Lavabodada Olmaya Basladı. Bunlara Inanmama Ya çalış Arkadasım üzerine Düşme Birer Defa Temizce Yıka çık Ama Ben Hala Gusülde Vesveseye Devam Ediyorum Benim De Yazdıklarımı Okursan Anlarsın 3. 3
  1.seninki vesveseden ziyade titizlik artık titizlik ve aşırı titizlik hastalık sebebi olarak göruluyor
  uzman yardımıyla sanırım atşlatılabılıyor bu durum
  2.tamamen vesvese şeytan sogutmaya çalısıyor seni namazdan yenilme her an tazele abdestını ve devam et kuranınıda oku namazınıda kıl

  3.ise koymak zorunda degilsin pamuk yada selpak ben koymuyorum mesela ama devamlı çamasırımı degiştiriyorumm
 4. 4
  Allah razı olsun.Liva arkadaşım birşey koymasan olmazki çamaşır kirlenir..her vakitte iç çamşırı değiştiremem..aslında içimizden gelen birşey iç çamaşırımıza bulaşan abdest bozmaması lazım ama bilmiyorumki. 5. 5
  Selamun Aleykum,

  evet kardesim bunlar vesvesedir. Sendendemi oluyor Tuvalete girdim aman pantolonumun pacasi klozet kapagiona deymesin vs? Ben Almanyadanim ama yinede kayitlyiim buzraya. Bazi kelimeleri cevirmekte zorlanirsam kusuruma bakmayin bacilar.


  Selametle 6. 6
  Allah razı olsun.Liva arkadaşım birşey koymasan olmazki çamaşır kirlenir..her vakitte iç çamşırı değiştiremem..aslında içimizden gelen birşey iç çamaşırımıza bulaşan abdest bozmaması lazım ama bilmiyorumki
  kardeşim abdest bozar içimizden gelmesi diye birşey yok çünki idrar vs de içimizden gelmiyormu ...sana tavsiyem peçeteyi katlayıp sıkıştırmak sureti ile kullanmak 7. 7
  Allah razı olsun.diğer konularımada cevap bekleyorum ablalar bacılar. 8. 8
  merhaba
  tuvalette üzerine idrar yahut su sıçraması mani olamayacağın şeyler.çok fazla olmadıkça bence o kadar ayaklarını yıkamana gerek yok
  sabun kimyasal yapısı nedeniyle deydiği anda mikropları öldürür elini bir kere yıkaman yeterli
  taharetlenirken çok titizleniyorsan eskiden insanların taşı yaprağı kullanarak taharetlendiğini düşün,sonuçta o kadar ilkel bir metod ama o zaman geçerliymiş.bir kere taharetlenmek yeterli,necis gidiyor mu gidiyor.
  namaz esnasında yel gelir,şeytan vesvesesidir.aslında yel yoktur bile.ben yelensem dahi bu namazımı tamamlıcam diyerek vesvesemi yendim.Allah kabul etsin..
  genital bölgen tahriş oluyorsa günlük pedi tavsiye ederim.yanında çantanda taşırsın,namazdan önce abdest tazelerken değişirsin.
  bunların hepsi seni namazdan yıldırmaya çalışan şeytanın işi.yapabildiğin kadar temizlen,ibadetlerimizi dilerim Allah kabul eder.sonuçta necis kaba ise 3 gr,sıvı ise el ayasından fazla olması lazım.hiçbirimiz o kadar pis değiliz,boş vesveselere kapılma
  verdiğim bilgiler benim de aklıma takılan,araştırıp doğrusunu öğrendiğim bilgilerdir için rahat olsun 9. 9
  s.a.Allah razı olsun arkadaşım.günlük ped kullamıyorum ama onu çıkarıp selpak takıyorum namazdan önce.bu namazda yelenme işi beni zaten öldürecek abdest alıyorum yellenme oluyor bazen oldu gibi oluyor bazende çıktığını hissediyorum tekrar tekrar alıyorum abdesti.namaz kılarken oluncada namazı bozup gidip abdest alıp baştan kılmaya başlıyorum ama yine bişeyler oluyor ben napıcamı bilemez oldum.yardım ederseniz sevinirim. 10. 10
  bunun tıptaki adı okb 11. 11
  s.a nasıl yani tıpdaki adı derken açıklarmısın arkadaşım.

  lütfen bana yardımcı olun namazımı bırakmak istemiyorum.her dakika abdest alıp namaz kılmamıyorum.abdest alırken ikiüçdefa alıyorum çünkü yelelnme oluyor napicamı bilmiyorum bırakayımmı namazımı çünkü daha çok günaha giriyor olabilirim bana yardımcı olurmusunuz.kafam karışdı iyice.

  ablalarım cevap bekliyorum.


  Muminem

 12. 12
  ABDESTTE ÖZÜR HALİ
  ÖZÜR HALİ

  Hanefi mezhebine göre Özür; abdesti bozan bir durumun, bir kimsede sürekli bulunması halidir.

  Mesela; kadınlarda görülen istihaze kanı, burun ve benzeri bir organdan kanın devamlı akması, kulak veya gözden sürekli olarak cerahat gibi bir sıvının akması, sürekli idrar akıntısı, devamlı gaz çıkması gibi durumlar, birer özür halidir.
  Bu ve benzeri, abdest bozucu her hangi bir durumu ve akıntısı, sürekli olarak devam eden kimseye özür sahibi denir.

  Özür Halinin Teşhisi;

  Abdest bozucu her hangi bir akıntının, özür kabul edilebilmesi için, onun belirli bir süre devam etmesi gerekir. Mesela; özür hali, abdest alıp namaz kılacak kadar kısa bir süre kesilmemek üzere, tam bir namaz vakti devam eder, bundan sonra da her namaz vaktinde en az bir defa görülürse, özür teşhisi kesinleşmiş olur.

  Şu halde özür halinin kesin teşhisi için başlıca iki önemli husus vardır;
  1-) Özür halinin, bütün bir namaz vaktinin en az bir defa devam etmesi ve bu namaz vakti içinde abdest alıp namaz kılacak kadar kısa bir süre kesilmemesi.
  2-) Özür halinin bütün bir namaz vakti boyunca böylece devam etmesinden sonra, her namaz vaktinde en az bir defa tekrar görülmesi. Birinci madde de belirtildiği gibi özür hali belirtisi gerçekleşir de, ondan sonraki her namaz vakti boyunca, bir defa olsun tekrar görülmez ise, özür sahibi; özürlü olmaktan çıkar. İbadetlerini normal şekilde yapmaya devam eder.

  Şafii mezhebine göre ise, her namaz için ayrıca abdest almak gerekir. Kılınan namazın sona ermesi ile, özürlünün abdesti bozulmuş olur. Aynı vakitte de olsa, başka bir namaz kılabilmek için yeni bir abdest alınmalıdır.

  Bir kimsenin özür akıntısı, bir namaz kılabilecek kadar kesilirse, özrün sürekliliği bozulduğundan dolayı, özür sahibi de özürlü olmaktan çıkarak, normal bir hale girmiş olur.

  Özürlünün özrü devam ettiği sürece, özür akıntısından elbisesine bulaşan sıvılar, fazla da olsa, özürlü için namaz kılmaya bir engel değildir. Bu, Allahu Zülcelal’in özürlü bir müslümana tanıdığı kolaylıktır.

  umarım senin için faydalı olur. 13. 13
  selamualeykum sevgicim..bacilarinda dedigi gibi senin hem titizlik hemde vesvese brine iyce karismis ama endiselenme dusunme..abdestini al olmasi gerektigi gibi herseyi yap NAMAZINI KIL kuranini oku..dusunme vesvese geldigi anda euzu besleme cek.. ASLA NAMAZI BIRAKMA..NAMAZ OLMADAN ASLA OLMAZ BIR MUSLUMANIN ILK ALLAHA KULLUK GOREVI NAMAZ KILMAKTIR..

  Rahman ve rahîm olan Allah'ın adıyla
  Günahkârlara: Sizi şu yakıcı ateşe sokan nedir? diye (uzaktan uzağa) sorarlar. Onlar şöyle cevap verirler: Biz namaz kılanlardan değildik.
  MUDESSIR SURESI 42 ve 43 ayet

  ALLAH nurbanu bacimizdan razi olsun bak ne guzel paylasim yapmis inshaallah Allah yardimci olucaktir sana..

  velaykumselam

  sunuda eklemek istiyorum..bu dualar cok önemli vesveseyi ve baska kötu seyleri engellemek icin

  TUVALETE GİRERKEN;

  Resûl-i Ekrem Efendimiz (s.a.v.) de tuvalete girerken duâ okumuş, habis varlıkların şerrinden Allah'a sığınmıştır. Efendimiz'in tuvalete girerken okuduğu duâ şöyledir.


  "Bismillâh. Allahümme innî eûzü bike mine'l-hubsi ve'l-habâis."

  "Bismillâh. Allah'ım, hususi ve umumi bütün kötülükleri bünyesinde toplayan habislerden sana sığınırım."


  TUVALETTEN ÇIKARKEN;

  Resûl-i Ekrem Efendimiz (s.a.v.) tuvaletten çıkarken şu duâyı okuyarak çıkardı:


  "Elhamdü lillâhillezî ezhebe anni'l-ezâ ve âfânî..."

  "Bana rahatsızlık veren şeyleri giderip, sıhhat ve afiyet hibe eden Allah'a hamd olsun."

  Efendimiz tuvalet çıkışında bazan da "Gufrâneke yâ Rab" der, böyle rahatlama nimetleri karşısında İlâhî lûtfa teşekkür ederdi.
 14. 14
  nurbani rana ablacığım ve amira çok teşekkür ederim paylaşım için Allah razı olsun.Nurbani rana ablacığım şimdi benim bu durumum özürmü sayılıyor ben çok üzülüyorum çevremdekiler abdest alıp o abdestle iki vakit namaz kılabiliyolar ama ben bir vakti kılana kadar iki üçkere abdest alıyorum ve haliyle içim daralıyor sıkılıyorum.bana açık açık yazın neyapayım ben.tuvaletten su sıçraması,  taharetlenirken su sıçraması,  lavabodan sıçrayan su necis midir,  tuvalette su sıçraması,  ses ve koku çıkmadıkça abdest,  günlük ped ile namaz kılınır mı,  kuran okurken abdest bozulursa