Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan 17 yaşındayım kapalıyım ve açılmak istiyorum...düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum Hakkında Kısa Bilgi
 1. 29
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Reklam
  Aynı şekilde ben de senin gibi dusunuyorum ama ben 13 yaşındayım ben de ilk başlarda annelere eziyet ettim çünkü sınıfta sadece ben kapalıyım bu yuden açılmak istedim. Arkadaşlarını kiskandim. Ama bizim okulda resim ve din hocamız sınıfta sadece ben kapalı olduğum için beni çok sevdiler . çünkü sınıfta sadece ben farklıydım. Bu yüzden kararım değişti. Ve ALLAH'a söz verdim bi daha açılma konusunu acmiycam. 2. 30
  Kayıtsız Üye
  Reklam
  Kesinlikle katılıyorum açık birinin kapalı birine açılma demeye hakkı yok onun neler yaşadığını açık biri asla anlayamaz. Ben de kapalıyım ve açılmayı düşünüyorum. 3 4 aydır kapalıyım. Kapanmak içimden gelmiyor ve nefret ede ede kapanıyorum böyle olacagına beni dinden uzaklaştıracagına hiç olmasın daha iyi. Bu yüzden açılacagım. Ve erkekler de bu konuda yorum yapmasınlar lütfen. Onların kapanmak gibi bi zorunlulukları yok ve onlara dışardan çok kolay görünüyor ! 3. 31

  Cevap: 17 yasindayim,kapaliyim ve acilmak istiyorum...düsüncelerinizi ögrenmek istiyorum

  Kapanmanızın başlanğıcı ne şekilde oldu bilmiyorum fakat şu anda şeytan sizlerle uğraşıyor genç yaşta kapanmanızı Allah'ın emrini yerine getirmenizi engellemek için bolca tuzak hazırlamış.
 4. 32
  Kayıtsız Üye
  Merhaba ben de yeni kapananlardanım ve çok sıkılıyorum bu durumdan kapanmak için çok düşünmedim sadece bir hafta içinde hemen kapanma isteği geldi ve kapandım zaten cemaate bağlı bir yurtta kalıyorum arkadaşlarımın da çoğu kapalı belki de onlardan etkilendim bilemiyorum... şimde de kapandığım için pişmanlık duyuyorum ve bazen bu duyduğum pişmanlıktan bile pişman oluyorum zaten baştan da biraz ilgi çekmek için bile yapmış olabilirim ama herkes beni böyle gördü şimdi çevre tepkisinden de çekiniyorum ama böyle de daha fazla duramayacağıma inanıyorum sence ben napmalıyım? Seytana kandırılıyo gibi de olmak istemiyorum ama bilemedim aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık! 5. 33
  Bismillah

  esselamu aleykum ve rahmetullahi ve barakatuh

  Degerli Kardeslerim Allah iyi amellerinizi daim etsin. Allahumme amin.
  Öncelikle Bu dunyaya neden geldigimizi , gayemizi ,amacimizi ve hedefimizi bilmemiz veya hatirlamamiz gerekir. Nitekim Allah subhenahu ve teala Kuran-i Kerim de söyle buyuruyor :

  Ben, cinleri ve insanları yalnızca bana ibadet etsinler diye yarattım. Zariyat 59

  Asil sorun bu, Dunya da yasayabilmek icin calisiyoruz ise gidiyoruz sehvetlerimizin pesinden kosuyoruz yiyoruz iciyoruz egleniyoruz gecici olan dunya ya yatirim yapiyoruz nekadar yasicagimizi bile bilmeden sonra bu yaptiklarimizin yanin da dinimizle ilgilineyoruz buda sonunda isteksiz olmamizi sagliyor. Halbuki tam tersine Önce Allah icin yasadigimizi dusunerek önce O nun rizasini kazanmaya calismanin kalici ve ebedi olan ahirete yatirim yapmanin yanin da dunyevi islerimizle ilgilensek bastan Allahin veridigi emirleri uyuglamak agir gelmeyecegi gibi zevk aliriz ve sadik oluruz.

  Yani bizler bu dunya da Allah icin yasamak, ona ibadet etmek ve yalnizca O nu razi etmek icin variz. Karsiligin da da bize Cenneti vaad ediyor:

  İman edip salih ameller işleyenler, işte öyleleri de cennet ehlidirler ve orada ebedî kalıcıdırlar. (BAKARA/82)


  Allahtan korkanlar, elbette cennetlerde ve pınarların başındadırlar. (HİCR/45)

  Allah mümin erkeklere ve mümin kadınlara, altlarından ırmaklar akan cennetler vaad buyurdu. Orada ebedi kalacaklardır. Hem de Adn cennetlerinde hoş meskenler vaad etmiştir. Allah'ın rızası ise hepsinden büyüktür. İşte asıl büyük kurtuluş da budur. (TEVBE/72)


  Bunu iyice kavradigimiz da yaptigimiz amellerin Allahin emirlerini yerine getirmemizin tek nedeni Allah rizasini kazanmak icin oldugunu hatirlamak ve herzaman böyle dusunmek gerekir. Cunki amac zaten Allah icin yasayip O nun rizasini kazanmaksa, Allahin bize emrettigi ameller de bize agir gelmez. Cunki zaten herseyi Allah icin yapiyorsundur baskasini dusunmessin kimsenin ne diyecegi umurun da olmaz.
  Seni yoktan var eden Allaha hayatini adamalisin.

  Ama zaten Rabbini ve dinini önemsemiyorsa Allah icin yasamiyor da sadece dunya hayatina daldiysa ozaman sorun basta burdadir, tabiki de nefse agir gelir kapanmak örtunmek nedemek tam anlamiyla anlamaz etraf tan duyar veya iste ablasi halasi teyzesi zamanin da bilincli bilincsiz uygulamistir kendisi de yapmasi gerektigini dusunur. Hayata bakis acisi ve yasama bicimi Allah adanmamissa yaptiklari hangi amel olursa olsun zaten önunde sonunda birakir. Bastan idrak edememistir cunki neden yaptigini.

  Sizin bu icinizdeki sorunlar daraltilar bu sebeb den dolayi kaynaklaniyor. Sacma sapan soru isaretlerine maruz kaliyorsunuz cunku yasama gayemizi unutuyoruz ve boslukta kaliyoruz.
  O yuzden neden yasadiginizi kimin ne icin yasadiginizi neden yaratildiginizi ve sonun da kime döndureleceginizi hatirlayin ve hatirlatin.

  Biz yeryüzündeki şeyleri kendisine süs olsun diye yarattık ki, insanların hangisinin daha güzel amel edeceğini deneyelim. (KEHF/7)

  O, hanginizin daha güzel iş yapacağınızı denemek için ölümü ve hayatı yarattı. O, üstündür, bağışlayandır. (MÜLK/2)

  Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi bir imtihan olarak kötülük ve iyilikle deneyeceğiz. Hepiniz de sonunda bize döndürüleceksiniz. (ENBİYA/35)


  Ki onlara bir musibet geldiği zaman; biz Allah içiniz ve yine O'na döneceğiz, derler. Bakara 156


  Degerli kardeslerim bu Dunya hayatina aldanmayin Nitekim Allah subhanehu ve teala :

  Ey insanlar! Haberiniz olsun ki, Allah'ın vaadi muhakkak haktır. Sakın bu dünya hayatı sizi aldatmasın, sakın o aldatıcı şeytan sizi, Allah hakkında da aldatmasın. (FATIR/5)

  Ey insanlar! Rabbinizden sakının ve bir günden korkun ki, baba çocuğuna hiçbir fayda veremez. Çocuk da babasına hiçbir şeyle fayda sağlayacak değildir. Şüphesiz Allah'ın vaadi gerçektir. O halde dünya hayatı sizi aldatmasın, sakın o çok aldatıcı şeytan sizi Allah'ın affına güvendirerek aldatmasın. (LOKMAN/33)

  Bu dünya hayatı sadece bir oyun ve oyalanmadan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte asıl hayat odur. Keşke bilmiş olsalardı. (ANKEBUT/64)  buyuruyor.

  Seytan sizleri son nefesinize kadar birakmayacak size istemediginiz seyleri istiyormussunuz gibi hissettirip sizi saptirmaya calisacak. Sakin sadece örtuyu acmakla sapilir mi diye dusunmeyin. Herkese farkli yaklasir birden dinden cikaramaz yavas yavas adim adim taviz verdirerek amacina ulasir, Allahu teala buyuruyorki :

  Ey iman edenler! Şeytanın adımlarını takip etmeyin. Kim şeytanın adımlarını takip ederse, muhakkak ki o, edepsizliği (yüzkızartıcı suçları) ve kötülüğü emreder. Eğer üstünüzde Allah'ın lütuf ve merhameti olmasaydı, içinizden hiçbir kimse asla temize çıkamazdı. Fakat Allah dilediğini arındırır. Allah işitir ve bilir. (Nur /21)

  Butun yeterli ve guclu sebeblerin yani sira, Kapaliligin birsuru iyi yönlerini dusunun. Guzelliginizi yalnizca mahreminize göstermek, Allahin emrettigi örtunun aslinda kadina deger verildiginin simgesi olarak görmek, koruyup kollamak amacli kullanmak, fitneyi engellemek vs gibi seyleri dusunursek aslinda cok da zor degil kardeslerim. Allahin verdigi emirler ve yasaklar bosuna degildir hepsi bizim iyligimiz icin dir. Allahin bizim ibadetlerimize ihtiyaci yoktur biz bunlari kendimiz kendi iyiligimiz icin yapmaliyiz.

  icinizdeki butun bu skntilar, sorunlar ve bunalmalar hep seytanin vesvesesin den kaynaklaniyor ve tabiki kulun zayif olmasiyla baglantili olarak ortaya cikiyor.
  bu vesvese lerden bazilarini ise yukarida kardeslerimin yaziklarindan örnekleyebilirim:
  " basimi örttugume pisman oluyorum bu daha cok gunah acilmaliyim"
  " örtumu ya birgun cikarirsam en iyisi hic baslamamak"
  "daha gencim biraz hayatimi yasayim sonra kapanirim" ( ki insan illa yaslaninca ölmez)
  "icimden surekli acilmak geliyor kapali durmam daha gunah o yuzden acmaliyim"
  "sacim cok guzel"

  bunun gibi daha bir suru sekil ve bicimde vesvese gelir her turli iyi amel icin.

  surekli abdestli kalmaya calismak , sabah ve aksam zikirlerini okumak, bol dua etmek Kurani okumak ve Allahi anmakla bu vesveseleri yenebilirsiniz.

  Nitekim Allahu teala : .... Şüphesiz ki şeytanın hilesi zayıftır. (Nisa 76) buyuruyor.


  Birsuru kardesimiz ayri ayri konu yazdigi icin herkese hitaben yazmak istedim. Rabbim den hepimizi dogru yola iletmesini ve dinimiz uzere bizi saglam kilmasini dilerim. Cok ufak da olsa bir faydam olabildiyse ne mutlu bana Rabbim daim kilsin insaAllah. Yazdiklarim herzaman önce kendim sonra da kardeslerim icin dir.

  Hayirli bir söz söylediysem Allah tan kötu söz söylediysem de kendi aciz nefism den dir.

  ve Allah herseyi bilen dir..

  vesselam
 6. 34
  Kayıtsız Üye
  Bn yeni kapandm üç dört ay oluyo başlarda çok isteklydm ama snra açılmayı düşündüm ama napacağımı bilmym dha on beş yaşndym erken mi Die düşnym iler de gene kendime güvenim artınca kapanrm ama şmdi nasıl açılcm 7. 35
  ölüm ne zaman sana gelecek biliyor musun ileride yaşlanınca kapanıcağını söyler bazı bayanlar yazık sadece kendini kandırmaca yapıyorlar acıyorum onlara. Sana gelince güzel kardeşim ne kadar güzel bu yaşta kapanmışsın şeytan seninle uğraşıyor lanet et ona ve yolundan çıkma. 8. 36
  Kayıtsız Üye
  Bende ayni durum icindeyim iletisime gecebilir miyiz? Ayrintili konusmak istiyorum 9. 37
  Kayıtsız Üye
  Selamun aleykum,
  Baş örtmek yoktur diyen ahmak ve kara cahillere uymayın. bütün islam alimlerinin ittifakıyla baş örtüsü farzdır. hem kuranda yazar hem hadislerde 10. 38
  Kayıtsız Üye
  aynı şeyi bende yaşıyorum ama benim ki biraz farklı ailem beni heveslendirdi ve ben hiç düşünmeden kapandım şuan kapanalı 8 ay oldu ve 5 yaşımdan beri istemediğim şeyi yaptığıma çok pişmanım açılmak istiyorum aileme anlattığımda bana ters ters cevaplar verdiler bende onlara inat ateistim ama eğer açılmama izin verirlerse tövbe edicem yani tekrar Müslüman olucam ben senden yaşça küçüğüm bence ailen sana karışmayacaklarsa açıl bu senin hayatın hem bir Müslüman sevap da işler günah da karar senin 11. 39
  Sen sadece yaşından dolayı bu şekilde düşünüyorsun ateist in ne olduğunuda bildiğini sanmiyorum, öyle olsa burada yazmazdın dahi��aile baskısı ile değil Allahın emri olduğu için kapanmalısınız hanım kardeşler. 12. 40
  fatoş zarif
  canim bnde cok kapanmak istiyorum olmuo kimseye ozenme kendin ol icinden geleni yap esimin adresi buarasa sevgiler 13. 41
  Kayıtsız Üye

  Cevap: 17 yaşındayım kapalıyım ve açılmak istiyorum...düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum

  Lütfen böyle saçma sapan şeyler düşünme bende 17 yaşındayım elhamdülillah kapalıyım kendimi çirkin hissetmiyorum aksine herkes eskiden çok güzeldin simdi daha güzel olmuşsun çok farklı bir güzelliğin var dedi, bunu Allah bana yap dedi bende yaparım. Lütfen boyle nefsine uyma. Afedersin oranı burani açınca ne olacak? Karakterinden once bedenin gelecek zekanla değil bedeninle görüleceksin. Açılma asla ama asla açılma. Açık kızların kıyafetlerine özeniyorsan Islama uygun sade ve çok güzel kıyafetler var onlara bak. Ama asla açılma kardeşim asla ama asla Vallahi bu dünya yalan kardeşim şeytana uyma sen bunu başarırsın 14. 42
  bingol1212
  Bende ailemin baskisiyla kapandim kapanmak istemedim zorla basortuyu kafama taktilar suan tesetturdeyim ama acilmak istiyorum ne yapmaliyim bilmiyorum yardimci olunkapalıyım,  kapalıyım açılmak istiyorum,  açılmak istiyorum,  kapanıp açılmak,  kapandım ama açılmak istiyorum,  kapanıp açılmak günahmıdır,  17 yaşındayım