Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan Kapalıyım ama açılmak hevesim beni bırakmıyor ne yapmalıyım Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kapalıyım ama açılmak hevesim beni bırakmıyor ne yapmalıyım

  Reklam
  artik cok kötü bi duruma geldim ne namazimi kiliyorum nede Allahdan yardim istiyorum....bazenleride isyan ediyorum...2sene önce kendi isteyimle kapandim.ne ailem ne arkadaslar hic bi tepki vermediler ne övdüler ne kizdilar...ben allah rizasi icin bi is yaptim ve simdi pismanlik duymaktan cok üzülüyorum ama elimde deyil.burda yani almanyada okadar zorluk cekiyorumki sinifimdaki herkez ciplak okula gelirken ben elim ve yüzüm haric heryerim kapali...acilma hevesim kapandikdan 3-4ay sonra basladi bu heves hep gidip geldi.ama simdi son 4aydir icim icimi yiyor etrafimdaki acik sacik arkadaslarimi hatta ablami bile kiskanir oldum...ben namaz kilarken ablam yanimda sarkiyi acip makyaj yapmasini kaldiramiyombu kiskanclik hem bana hemde aileme,etrafimdakilere cok zarar verdi.ailemle hergün gereksiz yere kavga etmeye basladim kimseye anlatamiyorum.ben nekadar cok allah yolunda kosmak istesemde etrafimdaki insanlar ister istemez engel oluyorlar. her gece allahima yalvariyorum kapandiyim icin pismalik duymicam bise olsun acilmamam icin bi neden olsun cünkü acilmak icin cok sebebim var... ben nezaman allaha ellerimi acsam ondan yardim istesem hic bi cevap gelmiyor aylardir her gece agliyorum allahim beni kabul et diye...ben her nekadar etrafimda allah yolunda gitmeyenler olsa bile ben onun yolunda gitmek istiyorum ve bana allahin bi kapi acmasini hergece ondan istiyorum.cevap gelmeyince namazida biraktim isyan ediyorum..ben allahdan kötü bise istemiyorumki dualarimi kabul etmiyor....cok denedim gercekten gitmedin sohbetler camiiler hocalar kalmadi oralara gidiymde imanim kuvvetlensin ordayken hersey 1-2saatlik güzel ama disari ciktiiim anda eve geldiyim anda kiskanclik beni bitiriyor...artik pes ettim kendimle savasa savasa kendimi yedim aciliyimda kurtuliyim diyorum artik!!


  Paylaş
  Kapalıyım ama açılmak hevesim beni bırakmıyor ne yapmalıyım Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  sen kendı yaptıgının dogru olduguna ınanıyorsan bence baskaları etkılememelı senı. ortunmekte emın degılsın gıbı konusuyorsun... 3. 3
  ben allah rizasi icin bi is yaptim ve simdi pismanlik duymaktan cok üzülüyorum ama elimde deyil.burda yani almanyada okadar zorluk cekiyorumki sinifimdaki herkez ciplak okula gelirken ben elim ve yüzüm haric heryerim kapali...acilma hevesim kapandikdan 3-4ay sonra basladi bu heves hep gidip geldi.ama simdi son 4aydir icim icimi yiyor etrafimdaki acik sacik arkadaslarimi hatta ablami bile kiskanir oldum...ben namaz kilarken ablam yanimda sarkiyi acip makyaj yapmasini kaldiramiyombu kiskanclik hem bana hemde aileme,etrafimdakilere cok zarar verdi.ailemle hergün gereksiz yere kavga etmeye basladim kimseye anlatamiyorum.ben nekadar cok allah yolunda kosmak istesemde etrafimdaki insanlar ister istemez engel oluyorlar. her gece allahima yalvariyorum kapandiyim icin pismalik duymicam bise olsun acilmamam icin bi neden olsun cünkü acilmak icin cok sebebim var... ben nezaman allaha ellerimi acsam ondan yardim istesem hic bi cevap gelmiyor aylardir her gece agliyorum allahim beni kabul et diye...ben her nekadar etrafimda allah yolunda gitmeyenler olsa bile ben onun yolunda gitmek istiyorum ve bana allahin bi kapi acmasini hergece ondan istiyorum.cevap gelmeyince namazida biraktim isyan ediyorum..ben allahdan kötü bise istemiyorumki dualarimi kabul etmiyor....cok denedim gercekten gitmedin sohbetler camiiler hocalar kalmadi oralara gidiymde imanim kuvvetlensin ordayken hersey 1-2saatlik güzel ama disari ciktiiim anda eve geldiyim anda kiskanclik beni bitiriyor...artik pes ettim kendimle savasa savasa kendimi yedim aciliyimda kurtuliyim diyorum artik!!
  yasemin_kardeşim dinimiz biz mü'mine hanımlara
  beynimizi değil başımızı örtmemeizi emretmiştir hal böyleyken
  nasıl olur da Rabimiz'in emirlerine karşı gelmeyi ve asiliği düşünebilirsin
  kusura bakma ama görünen oku seninki tam tersi olmuş
  kardeşim başını örtmeyi sana nasip eden Yüce Rabbimize
  şükür etmelisin, baktesettür ayeti inince sahabe annelerimiz eteklerini kesip
  baş örtüsü yapmışlar bu durumdan yakınma kardeşim
  şeytanın dürtmesi ile nefsine köle olma öyleki bu pişmanlıklarını
  Rabbimizin huzuruna döndürüldüğünde sevince döndürmeye çabala,
  şeytan sana vesvese vererek saptırmaya çabalıyor dualarla
  Rabbimize sığınmaya devam ederek şeytana maskara olma...
  Dünya nimetleri süsleri geçicidir inan bana
  ama öteki tarafta hiç bitmeyecek ziynetlerin sahibi olabilirsin
  sabırla namazlarına devam et ve kıskandığın kişiler sana gıpta etsin.
  pismalik duymicam bise olsun acilmamam icin bi neden olsun cünkü acilmak icin cok sebebim var
  sen öyle zannediyorsun açılmamak için daha çok ve büyük sebebin var
  çünkü sayfaya eklediğim tesettür Ayetleri ve hadisleri bütün sebepleri bastırır
  Rabbimiz'in emrine boyun eğmeliyiz Allah sıkıntılarını giderip inşirah versin...


  -----------------------------

  “Ey Peygamber! Eşlerine, kızlarına ve müminlerin kadınlarına dış elbiselerinden üstlerine giymelerini söyle. Bu onların tanınıp, kendilerine sarkıntılık edilmemesi için daha uygundur. Allah çok yarlığayıcı ve çok esirgeyicidir” (el-Ahzâb, 33/59).

  “Mümin kadınlara da şöyle: Gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Zinet yerlerini açmasınlar. Bunlardan kendiliğinden görünen kısmı müstesnadır. Baş örtülerini yakalarının üstüne koysunlar. Zinet yerlerini kendi kocalarından, babalarından, kocalarının babalarından, oğullarından, kocalarının oğullarından, kendi erkek kardeşlerinden, kendi kardeşlerinin oğullarından, kız kardeşlerinin oğullarından, kendi kadınlarından, kölelerinden, erkeklik duygusu kalmayan hizmetçilerden veya henüz kadınların gizli yerlerine muttali olmayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizleyecekleri zinetleri bilinsin diye ayaklarını da vurmasınlar. Ey müminler! Hepiniz Allah’a tövbe edin. Böylece korktuğunuzdan emin” umduğunuza nail olasınız”
  (en-Nûr, 24/31).

  “Ay halinden kesilmiş ve evlenme için ümidi kalmamış olan yaşlı kadınlar zinet yerlerini erkeklere göstermemek şartıyla dış elbiselerini bırakmalarında onlar için bir günah yoktur. Bununla birlikte yine de sakınmaları kendileri için daha hayırlıdır”
  (en-Nûr, 24/60).
 4. 4
  Tesettürle ilgili hadisler:

  Umeys’in kızı Esma’dan nakledildi. Dediki: Resulüllah (s.a.v) bir gün Hz. Aişe (r.anha)’nın evine girdi. Kızkardeşi Esma yanında idi. Üzerinde Vucudunun hertarafını örten ve yenleri geniş bir elbise vardı. Resulüllah (s.a.v) onu görünce kalkıp dışarı çıktı. Hz. Aişe (r.anha) kızkardeşine “buradan uzaklaş Resulüllah (s.a.v) sende hoşlanmadığı bir şey gördü” dedi. Hz. Esma uzaklaştı arkasından Resulüllah (s.a.v) içeriye girdi.Hz. Aişe (r.anha) niçin kalkıp gittiğini sordu. Resulüllah (s.a.v) de elbisesinin yenini sadece parmakları görünecek şekilde ellerinin üzerine çekerek şöyle cevap verdi: “Kızkardeşini görmedinmi? Müslüman bir kadın şurasından başkasını gösteremez. (Mecmeu’zzevâid nr:4168)

  Bu hadis-i şerif’ten hz. Esma’nın giydiği elbisenin bedenini örttüğünü fakat kollarında açıklık olduğunu bunun üzerine Resulüllah (s.a.v) bu kıyafetinden hoşlanmadığını ellerinin üstünün parmaklara kadarda örtünmesi gerektiğini islam alimleri anlamışlardır ve de böyle ifade etmişlerdir.Usame b.Zeyd (r.a) nakletti.

  Dediki:“Resulüllah (s.a.v) Dihye’tül- Kelbi’nin kendisine hediye ettiği mısır kumaşlarından sık dokunmuş bir elbiseyi bana giydirdi bende onu hanımıma giydirdim. Resulüllah (s.a.v) daha sonra bana sordu: ne oldu Mısırdan gelen elbiseyi giymiyorsun? Dedimki ey Allah’ın resulü ben onu hanımıma giydirdim. Resulüllah (s.a.v) buyurduki altına pijama türünden bir şey giymesini ona emreyle. Çünkü ben o elbisenin kemiklerinin hacmini belli etmesinden korkuyorum.” (Ahmet b. Hambel)
  Ibn-i Abbas (r.anhuma)’dan dediki: “Resulüllah (s.a.v) kadınlardan erkeklere benzeyenlere, erkeklereden de kadınlara benzeyenlere lanet etti.” (Buhari nr:5751, ebu Davut nr:4098, Ahmet b.Hambel nr:3149, Nesei nr:9161)
  “Ümmetimin son dönemlerinde bir takım adamlar olacaktır. Erkekler gibi eğerlerin (bineklerin) üzerine binip cami kapılarına ineceklerdir. Hanımları ise giyinik uryandır, (giyinik çıplaktır), başları üzerinde arık deve hörgücü gibisi vardır. Onalara lanet edin. Zira onlar lanet olunmuşlardır”. (Ahmet b.Hambel – müsned nr.6786, Ibn-i Hibban sahih nr:5655-7347)
  Hz. Âişe’den rivâyete göre, bir gün Hz. Ebû Bekir’in kızı Esmâ ince bir elbise ile Allah Resulunun huzuruna girmişti. Resulullah (s.a.s) ondan yüz çevirdi ve şöyle buyurdu: “Ey Esma! Şüphesiz kadın erginlik çagına ulaşınca, onun şu ve şu yerlerinden başkasının görünmesi uygun değildir.” Hz. Peygamber bunu söylerken yüzüne ve avuçlarına işaret etmişti” (Ebu Davûd, Libâs, 31). “Allah Teâlâ ergin kadının namazını başörtüsüz kabul etmez” (İbn Mâce, Tahâre, 132; Tirmizî, Salât, 160; Ahmed b. Hanbel, IV, 151, 218, 259).“Erkeğin avret yeri göbeği ile diz kapağı arasıdır” (Ahmed b. Hanbel, II, 187). Diz kapağı avret yerindendir” (Zeylai, Nasbu’r-Raye, I, 297).Sahih-i Müslim’de Ebû Hüreyre (r.a.} tarafından bir rivayette Peygamberimiz, giyindiği halde açık olan, yani ince ve şeffaf elbise ile dolaşan kadınların Cehennemlik olduklarını, Cennetin kokusunu bile alamayacaklarını bildirirler. (Müslim, Libas.-125.)

  Harbın oğlu Züheyr bana anlattı:bize Cerir Sehl’den o da babasından o da ebu Hureyre (r.a)’den nakletti. Ebu Hureyre (r.a) dediki:Resulüllah (s.a.v) şöyle buyurdu:Ateşlik iki sınıf insan ki ben onları henüz görmedim. Yanlarında sığır kuyruğu gibi kamcılar olup insanları onlarla döven topluluk ve biride bir takım kadınlar topluluğudurki bunlar giyinik, çıplaktırlar. Görenleri yoldan saptıran ve kendileri de haktan sapanlardır. Başları bir tarafa sarkan deve hörgücü gibi olacaktır. Bunlar cennete giremiyecekler, kokusu şu kadar! Şukadar! Yürüme mesafesinden alındığı halde bunlar cennetin kokusunu da bulup alamıyacaklardır. (Müslim – sahih bab: libas ve’l- zineh hadis nr.3971)

  Alkame bin Ebi Alkame annesinin şöyle dediğini rivayet eder:“Abdurrahman’ın kızı Hafsa’nın başında, saçını gösterecek şekilde ince bir başörtüsü olduğu halde Hz. Âişe’nin huzuruna girdi. Hz. Âişe başından örtüsünü alarak ikiye katladı, kalınlaştırdı. (Muvatta’, Libas:4)Hz. Ömer (r.a.) ise, cam gibi şeffaf olmasa da, giyindiği zaman altını iyice belli eden elbisenin kadınlara giydirilmemesi hususunda mü’minlere ikazda bulunmuştur. (Beyhakî. Sünen, 2:235)
  İmam Serahsî bu nakilden sonra, kadının giydiği elbise çok ince de olsa yine aynı hükmü taşır, şeklinde bir açıklama getirir. Daha sonra da, “Giyindiği halde açık” olan mealindeki hadisi kaydeder ve şöyle der: “Bu çeşit bir elbise şebeke (ağ) gibidir, örtünmeyi temin etmez. Bunun için yabancı erkeklerin bu şekilde giyinmiş bir kadına bakması helâl olmaz.” (el-Mebsût, 10:155)
  “Kadın örtülmesi gereken avrettir. Dışarı çıktığı zaman şeytan ona gözünü diker” (Tirmizî, Radâ, 18).

  Hz. Âişe (R.anhâ)’dan nakledilen; “Allah Teâlâ erginlik çağına ulaşan kadının namazını başörtüsüz kabul etmez” (İbn Mace, Tahâre, 132; Tirmizî, Salât, 160) hadisi saçları da kapsamına alır.

  Hz. Âişe (r. anhâ) ilk başörtüsü uygulamasını şöyle anlatır: “Allah ilk muhâcir kadınlara rahmet etsin onlar; “Baş örtülerini yakalarının üstüne taksınlar…” (en-Nûr, 24/31) ayeti inince etekliklerini kesip bunlardan başörtüsü yaptılar”. Yine Safiyye binti Şeybe şöyle anlatır: “Biz Âişe ile birlikte idik. Kureyş kadınlarından ve onların üstünlüklerinden söz ettik.

  Hz. Âîşe dedi ki: Şüphesiz Kureyş kadınlarının birtakım üstünlükleri vardır. Ancak ben, Allah’a yemin olsun ki, Allah’ın kitabını daha çok tasdik eden ve bu kitaba daha kuvvetle inanan Ensar kadınlarından daha faziletlisini görmedim. Nitekim Nûr sûresinde “Kadınlar başörtülerini yakalarının üstüne taksınlar…” ayeti inince, onların erkekleri bu ayetleri okuyarak eve döndüler. Bu erkekler eşlerine, kız, kız kardeş ve hısımlarına bunları okudular. Bu kadınlardan her biri etek kumaşlarından, Allah’ın kitabını tasdik ve ona iman ederek başörtüsü hazırladılar. Ertesi sabah, Hz. Peygamberin arkasında başörtüleriyle sabah namazına durdular. Sanki onların başları üstünde kargalar vardı” (Buharî, Tefsîru Sûre, 29/12; İbn Kesîr, Muhtasar, M. Alî, es-Sâbûnî, 7. Baskı, Beyrut 1402/1981, II, 600).

 5. 5
  Kardeşim bütün bu anlattıkların vesvese.İlacı da rabıta-ı mevt.Her gece uyumadan 15 dk uygularsan İnşALLAH çok daha hızlı kaybolur.Şeytan insanı hassas noktadan yakalamaya çalışır.Önemsemezsen bunlar kaybolur.
  Bu tür şeyler aklına geldiğinde ben kardeşlerimi seviyorum bütün bunlar vesvesedir de ..

  Sesli düşünmeyide deneyebilirsin kendi duyabileceğin bir sesle ben böyle şeyler düşünmüyorum örtümle gurur duyuyorum.ALLAH açık kardeşlerime de nasip etsin.Böyle düşünceler bana ait olamaz sonra La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Azim de.Sürekli bunların kendi düşüncen olmadığını kendine anlat.

  Seni biri kızdırdığı zaman ona gülümse yüzün zorlansa bile gülümse.Bu bahsettiğim gülümseme alay edercesine veya sinir edercesine değil.İçten samimi gülümse hem o kişiye kızgınlığın geçer hem de sen üzülmezsin.Çünkü bizim hareketlerimiz mimiklerimiz de dahil bizi etkiler.Felak,Nas,Ayetel Kürsi,İhlas oku.Namazlarını aksatma sadece farz dahi olacaksa da kıl.Kur'an oku,anlamaya çalış.Zikir çek.Uzanırken,gezerken,konuşurken içinden ALLAH de..
  Öyle bir örnek ol ki kıskandığın demeyeceğim çünkü kıskanmıyorsun şeytani bir telkin içindesin o kişiler de kapansın.Unutma sen açıldığında bir gün onları karşında kapalı bir şekilde görürsen hiç şaşırma..Sen galiba hayalinde onların kapanma ihtimalini hiç düşünmemişsin.Bir gün nasıl senin kalbine bu muhteşem çağrı geldi de kapandın inşALLAH onlara da nasip olur.

  Üstad ne güzel beyan ediyor

  Hasid adam hased ettiği şeylerin âkibetini düşünsün. Tâ anlasın ki, rakibinde olan dünyevî hüsün ve kuvvet ve mertebe ve servet, fânidir, muvakkattır. Faidesiz az, zahmeti çoktur. Eğer, uhrevî meziyetler ise, zâten onlarda hased olmaz. Eğer onlarda dahi hased yapsa, ya kendisi riyâkârdır; ahiret malını dünyada mahvetmek ister. Veyahud mahsudu (hased ettiği kimseyi) riyâkâr zanneder, haksızlık eder, zulmeder. Hem ona gelen musibetlerden memnun ve nimetlerden mahzun olup kader ve rahmet-i İlâhiye'ye, onun hakkında ettiği iyiliklerden küsüyor, âdeta kaderi tenkid ve rahmete itiraz ediyor. Kaderi tenkid eden başını örse vurur kırar. Rahmete itiraz eden rahmetten mahrum kalır." mektubat 22.mektup

  Bu hayat ve bu dünya bizi kovmadan evvel ve "Haydi dışarıya!" demeden, biz kemâl-i izzetle, ALLAHaısmarladık deyip izzetimizle bu fâni zevklerimizi bırakmalıyız.


  Hayırlarla...
 6. 6
  Kayıtsız Üye
  Bence hiç kimseye bakma şimdi sen namaz kılrken ablan muzuk dinliyomus ahirette sen rahat olcaksin inşallah ablan yada diğer arkadaşların yanacak onlarin seni kıskanması lazım senin onları değil bu dünya geçici bi varsın bi bakmışsın girmişsin kara toprağın altına ebediyet orası şeytana yenik düşme benim fikrim bu 7. 7
  Bence hiç kimseye bakma şimdi sen namaz kılrken

  misafir arkadaşın söylediklerine aynen katılıyorum haram müzik dinleyip kulaklarındaki nuru azaltma.İnsanların senin için ne düşündüğü önemli değil sen özelsin Allah sana bu güzel örtüyü nasip etmiş AHİRETTE mükafatını alacaksın inşallah seni leştirenler acınacak haldeler aslında Allah onlara hidayet nasip etsin. 8. 8
  Kayıtsız Üye
  Bende 9 aydirki kapaliyim. Qiwi cox rahat kecirdim yeni kecdiyim ucun ya ne cok sevincliydm ve hicabimi sevirdim. Ama bu iki aydir cok tereddutdeyim ve acmak isteyirem. Sanki krndimi cok ezik yawlanmiw gibi goruyorum. Depresyadayam. Kocami cok qisqanmaga bawlamiwam. Hamilelikde var belkide kilo da aldim diye. Ama cok aradayim. Arkadawlarima baxib nr guzel genc diye howuma gedir ama kendimi yawli gibi giruyom 28 yawim var ama 40 yaw gibiyim. Bunun acilmaq diye bir yolu yok biliyorum. Ama nasil edib weytana yenilmeyim namazimi bile doru durust kilamiyorum. Bazede duwunuyorumki bezeyli guzel giyinmek zaten hicaba doqru deyil. Fogru durust kapanmiyoz bile. Bende panik atak bozuklulugu. Nefes darliqida var diwarida cok eziyyet cekirem istide Allahimdan yardim istiyorum. Napim bilmiyorum. 9. 9
  ecetugra
  ben seni çok iyi anlıyorumbnde de aynı duygular var ki ben çok rahat büyümüş bi ailenn kızıyım herşey gece hayatımı bile bıraktım Allaha yaklaştm inan bana arkadaslarımn hepsi beni assagıladı nefret ettiler benden suan hiç bi arkadaşım yok ama şunu fark ettim gerçekden hayırlı kapılar açıyor Allah duana devam et Allah senin ısrarcı oldugunu gorunce senn isteklerinden daha iyilerini hayırlısını verecektir. Cevap almak için biraz daha sabret bu haytta kalıcı degiliz ki geçiyoruz sadece saçını yap çık gez ne oluyor ki kaderin de üzülmek varsa zaten üzeleceksin ama çok güzel bir adım bu bnde çok agladım ve dayandım dua edicem hep sana ... 10. 10
  Kayıtsız Üye
  Salamlar.məndə 2 yıldır kapalıyım.son 4 aydı çox açılma həvəsindəyəm.paltar çox bahadı ala bilmirəm.evim şəraitimdə əl vermir.bilirəm açılmaq üçün heçnə bəhanə deyil.ama əlimdə deyil.25 yaşım var.ama açmagada çox qorxuram.elə düşünürəmki usaxlarımın başına bəlalar gələr.Allahın qəzəbi tutar mənə.neyniyim bilmirəm. 11. 11
  Kayıtsız Üye

  Cevap: Kapalıyım ama açılmak hevesim beni bırakmıyor ne yapmalıyım

  Kapandım 1 hafta oldu zorlanıyorum içinde acilmakla ilgili şeyler geciyo kendimi kutunun içinde gibi hissediyorum ve saçlarımı özlüyorum yani bunu bile bile kapalı kalmak daha günah değilmi napcagimi bilmiyorum kafam karışık


  Muminem Cevap: Kapalıyım ama açılmak hevesim beni bırakmıyor ne yapmalıyım

 12. 12
  Kayıtsız Üye
  Ben de bu konuda çok zorluk çekiyorum içimden açılmak geliyor uzun süredir hem de. Ama diyorum ki bu ibadet bana bu kadar zor gelirken bile yapmaya gayret gösteriyorum bu daha değerli geliyor böyle düşünerek günaha girdiğini düşünme bence 13. 13
  Açılmayı isteyen hanım kardeşler,Allahın rızasını yerine getirmenin veridiği mutluluğu yaşamak varken neden bedeninizi başka erkeklerin bakışlarına seriyorsunuz. 14. 14
  Burcu160160
  Kardeşlerim yorumları okudum ve inanın çok üzüldüm şu bi gerçekki ahir zamandayız ve bu dünayada sadece imtihan için variz bu dünyanın güzelliklerine kanıp onun bunun lafına uyup ahiretinizi satmayın sonu olan bi dünya için sonsuzluğunuzu kaybetmeyin. bırakın çevreniz ne derse desin Allah sizi öyle seviyor öyle düşünün.Allahın sevgisini kazanmak ne kadar büyük bi şeref oysa ki. çevrenizdekileride Allah doğru yola iletsin. gerçekten bulunduğumuz dönem çok iğrenç bi dönem.velhasıl Allahın yolundan ayrılmayın.nasıl olsa hepimiz Yüce Allaha döndürüleceğiz o zaman rabbimize ne diyeceğiz işte şu şöyle dedi bu böyle dedi açıldım mı diyeceksiniz. ahiretinizi de kendinizide yakmayın .kapalıyım açılmak istiyorum,  kapalıyım ama açılmak istiyorum,  kapandım ama açılmak istiyorum,  kapalıyım ama,  açılmak istiyorum,  kapaliyim acilmak istiyorum,  kapalıyım iş arıyorum