Mumine.com ve Sizden Gelen Sorular Forumundan Kadının menisi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kadının menisi

  Reklam
  selamunaleykum

  Arastirirken buldugum sey kafami karistiriyor. Kadinin menisi yogun okursa beyaz olurmus.

  Vesveseliyim zaten... Akintisida cok olan bir insanim. Yatakten kalktigimda ben nerden nasil anlayacagim menimi degilmi diye. Ruyada birsey gormuyorum. Ama biliyorsunuz gormeyince islaklik olunca gusul gerekiyor.

  Bana yardimci olurmusunuz?


  Paylaş
  Kadının menisi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Alıntı Hicret_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  selamunaleykum

  Arastirirken buldugum sey kafami karistiriyor. Kadinin menisi yogun okursa beyaz olurmus.

  Vesveseliyim zaten... Akintisida cok olan bir insanim. Yatakten kalktigimda ben nerden nasil anlayacagim menimi degilmi diye. Ruyada birsey gormuyorum. Ama biliyorsunuz gormeyince islaklik olunca gusul gerekiyor.

  Bana yardimci olurmusunuz?


  kardeşim eğer rüyada birşey hissedilmediyse meninin
  gelmesi düşünülemez yani meni orgazm (kasılma) ile
  gelen ıslanma şeklinde bir akıntı olduğu söyleniyor
  konu hakkında eklenen yazıları okuyabilirsin
  yardımcı olur inşaAllah
  hayırlarla...

  -----------------

  Kadının menisi sarı ve berraktır, erkeğin menisi ise beyaz ve koyudur.
  Buna göre kadın cima edip yıkandıktan sonra fercinden meni gelirse,
  kesinlikle kendi menisi olduğu takdirde tekrar yıkanır, ama kıldığı
  namazı iade etmez, şüpheli olduğu, ya da erkeğin menisi geldiği
  takdirde ise bir şey gerekmez, sadece abdest alır.

  --------------------------

  Kadının ejakulasyonu kadın orgazma ulaşmadan hemen önce oluşur. Kadının ejakulasyonuna, kadının menisi diyebiliriz. Yani kadının orgazmla gelmesi, daha doğrusu kadının orgazma ulaşması sırasında jenital bölgesinden özel karakterli bir sıvının gelmesine kadının ejakulasyonu veya gelmesi denir. Bu salgı bazı kadınlarda çok seyrek, bazılarında da her zaman görülmektedir. Bu ejakulasyon bazı kadınlarda birkaç damla halinde, bazılarında ise yatağı oldukça ıslatacak kadar olmaktadır. Bu konudaki asırlardan beri bilinen gerçeklerin yakın geçmişte dikkate alınmaması veya bilgi azlığı nedeniyle kadının ejakulasyonu hem hekimler, hem de hastalar tarafından idrar kaçırma ile karıştırılmıştır.
  Antik çağın ünlü hekimi Hipokrat kadının menisini, erkeğin menisine göre daha akıcı bir sıvı olarak tarif ediyordu. Avrupa tıbbini asırlar boyu etkisinde bırakmış olan 980-1037 yıllarında yaşamış olan ünlü Türk hekimi Ibni Sina'nın "Al Kanun Fit Tıp" adlı yapıtında ejakulasyon sözcüğü "inzal" olarak geçmekte ve her iki cinste de görüldüğü yazılmaktadır. Cinsellik literatürüne geçmiş en ünlü eserlerden Kama sutra'da da orgazma ulaşmadan önce kadında jenital bölgeden gelen bir sıvının tarif edildiğini görüyoruz.
  Bu sıvıyı, ilk uyarılma sırasında veya önsevişme sırasında döl-yolunun nemlenmesi, ıslanması ile karıştırmamak gerekir.

  Kadının ejakulatının (menisinin) kaynağı eski Romalılar devrinden beri hekimleri ve pek çok araştırıcıyı meşgul etmiştir. Bugünkü anlamda tanım bundan 300 küsur yıl önce yapılmıştır. 1672'de R. De Graaf adlı bir araştırmacı kadının ejalulatının, kadın prostatı veya corpus glandulosum adını verdiği, idrar yolunun her iki yanında bulunan iki salgı bezinden kaynaklandığını ortaya koymuştur. Bu iki salgı bezi kadının dış jenital bölgesinde idrar yolunun ağzının hemen her iki yanında ufak ağızcıklarla dışa açılırlar.
  Gerçekten bu önemli fizyolojik olaya yüzyılımızın tıbbi otoritelerinin değinmekten kaçınması, belki de yüzyılın ilk yarılarında görülen daha sonra dünya savaşları ile unutulan cinsel devrime bulaşmış olmak istememelerindendir diyebiliriz.

  Bedensel sağlığın temelini ruhsal sağlık oluşturmaktadır. Ruhsal sağlığın, dolayısıyla sağlığın en önemli temel taşlarından biri doyumlu bir cinsel yaşamdır. Kanımca kişi cinselliğini kendi ölçüleri içinde gereksindiği şekilde yaşayabilirse, dengeli ve sağlıklı bir kişi olacaktır.
  Ejakulatın, yani kadının bu salgısının miktarı kadından kadına göre çok değişmekledir. Ejakulat sıvısı bazı kadınların tarifine göre cinsel birleşme sırasında sanki yatağı bardakla su dökülmüş gibi ıslatacak şekilde gelmektedir. Kadınların tümü son yıllara kadar bu konuda bilgili değildiler. İdrar kaçırdıklarını zannedip gittikleri kadın doğum uzmanları ve idrar yollan hastalıkları uzmanları da bu konuda genelde pek bilgi sahibi değildiler.

  Bu salgıyı çeşitli analizlere tabi tutan araştırmacılar bunun özel bir sıvı olduğunu saptamışlardır. 1950'lerden bugüne bu konuda çalışmaları bulunan Graefenberg ve Addiego gibi araştırıcıların hizmeti büyüktür.
  Böylece bu bilgilerin ışığında, seksoloji, patoloji ve fizyolojinin çok aktüel olduğu günümüzde, cinsel fizyolojinin önemli bir bulgusunun son yıllarda tekrar aydınlığa kavuştuğunu görüyoruz.

  Akif POROY  -----------------------------


  Kadın ve erkek cinsel yanıtları arasında fizyolojik bir takım farklar söz konusudur.
  Cinsel uyarılma aşamasında, kadında da erkekte de cinsel organlardan renksiz bir sıvı salgılanır.
  Erkeklerde bu Cowper bezi salgısını takiben genellikle boşalma da olur.
  Kadında ise Bartolin bezlerinin bu sıvısı uyarılmayı gösterir, ıslanma (lubrikasyon) adını veririz.
  Cinsel yanıt sürecinde, istek ve uyarılmadan sonra orgazm aşaması gelir. Orgazm her iki cinste de,
  cinsel organların saniyeler süren ritmik kasılmaları ve buna eşlik eden yüksek haz halidir. Erkekte orgazm
  aşamasında, erkek yumurta hücrelerini de taşıyan meni boşalır. Kadında, orgazma eşlik eden herhangi bir
  sıvı, boşalma denebilecek bir durum söz konusu değildir. Kadınlar, cinsel uyarılma aşamasında ıslanırlar,
  orgazmda da bu ıslaklık sürer, ama herhangi bir sıvı akmaz.

  alıntı...
 3. 3
  Kayıtsız Üye
  Kişi masturbasyon yapsa ama meni gelmese bunun sebebi ne olabilir (15yaş kız için düşünebilir misinz) 4. 4
  Kişi masturbasyon

  istimna yani masturbasyon yapmak çok çirkin bir iştir bununla ilgili bir hadiste vardır .Dinen sakıncalı uyğunsuz bir durumdur devam edilir ise ruh sağlığınız tehlikeye girer.Tıbben ise aynı şekilde unutkanlık vs şeylere yol acar.
 5. 5
  Kayıtsız Üye
  Selamünaleyküm hamileyim ve uyanınca ayağa kalkınca ayaklarım uyuşmuş gerilmiş gibi oluyor kasılıyor ister istemez bazen titriyor ve tuvalete gidince beyaz bi sıvı oluyor ama bu her uyuyup uyandığımda oluyor hamilelikte gerinmemeye çalıştığım içinmi oluyor anlamıyorum 6. 6
  Selamünaleyküm hamileyim ve uyanınca

  Hamilelikten dolayı kasılmalar olması normaldir doktorunuza söyleyin size magnezyum vercektir düzelir inşallah.
kadin bosalma resimleri,  kadın boşalma resimleri,  kadın menisi,  kadın menisi nasıl olur,  kadınların boşalma resimleri,  meni resimleri,  kadının menisi