Dantel modelleri ve Tığ teknikleri El Sanatı Forumundan İğne oyası papatya yapılışı resimli Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  İğne oyası papatya yapılışı resimli

  Reklam
  İğne oyası papatya yapılışı

  Bıyık,yaprak tomurcuk yapılışı

  Bıyık, tomurcuk ve boru diğer oyalardaki gibi işlenir. Yapraklar ana boru üzerine üç tane birer ilmekle başlanarak üç sıra işlenir. Bu ince sap üzerine üç ilmekten beş ilmeğe kadar artırılarak işlendikten sonra eksiltilirken her sırada birer fıskil bırakılır ve tek ilmeğe kadar işlenir.


  Ana Örgeye Geçiş

  Ana örge iç ve dış yapraklar olmak üzere iki bölümden oluşur. Dış yapraklar ayrı bir boru üzerine üç ilmekten başlanır. Her sırada bir ilmek olmak üzere altı ilmeğe kadar artırılır. Papatyanın uç kısımlarını yapmak için şekilde görüldüğü gibi ikişer ilmekten eksilterek üç çirtik yapılır. Bu şekilde beş yaprak tamamlandıktan sonra iç yapraklara geçilir. İç yapraklar için gene ayrı bir boru işlenir. Dört yaprak aynı şekilde işlendikten sonra, iç ve dış yapraklar ayrı ayrı en geniş noktalarından tutturularak çevrildikten sonra, borular iç içe yerleştirilir. Tohumları yapılır. İki ana boru içine tutturulur. Papatya böylece bitirilmiş olur.

  i-ne-oyasi-papatya-yapilisi.jpg  Paylaş
  İğne oyası papatya yapılışı resimli Mumine Forum

iğne oyası motif nasıl başlanır,  iğne oyası papatya yapımı,  iğne oyası papatya yapılışı,  iğne oyası menekşe yapımı,  iğne oyası menekşe nasıl yapılır,  papatya iğne oyaları,  iğne oyasından papatya yapımı